8 dalykai, kurių sąskaita taupyti neapsimoka

Prieš rizikuodami pagalvokite tris kartus, nes viskas gali virsti dar didesnėmis išlaidomis.

1. Dantų sveikata

Labai brangu gydyti, implantuoti, valyti ir juo labiau ištiesinti dantis. Todėl burnos ertmės priežiūrai dažnai nepakanka pinigų. Galų gale galite vaikščioti be danties, tai nėra kepenys. O apnašos visai netrukdo, kam leisti tam pinigus?

Tiesą sakant, jei reguliariai lankotės pas savo odontologą profilaktiškai ir ištaisote problemas iškart, kai tik jos atsiranda, išlaidos nebus tokios didelės. Kai kurias manipuliacijas netgi galima atlikti nemokamai pagal privalomojo sveikatos draudimo polisą. Bet jei užleisite situaciją ir pajusite pragaištingą skausmą, gausite dantų ėduonį ir dantenų ligas, išlaidos bus tikrai nemenkos.

2. Asmens priežiūros kosmetika

Žmonės su nepriekaištinga oda gali teptis kūdikių kremu arba rasa nuo samanų ant palangės ir puikiai atrodyti. Bet jei iškyla kokių nors problemų – spuogai, kuperozė, atopinis dermatitas ir panašiai – galbūt laikas nustoti ieškoti stebuklingos priemonės už centus ir pereiti prie kažko brangesnio. Idealiu atveju pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su dermatologu ar kosmetologu.

Žinoma, brangus dar nereiškia kokybės. Tačiau kai kurios plačiai naudojamos priemonės gali būti nebrangios. Pavyzdžiui, vitaminas C įrodė savo efektyvumą kaip antioksidantas ir senėjimą mažinantis komponentas, mažinantis odos senėjimą. Tačiau pati askorbo rūgštis yra nestabili ir lengvai praranda savo savybes, todėl daug kas priklauso nuo maisto papildo formulės. Veiksmingi dariniai gali būti brangūs, o tai daro įtaką kosmetikos kainai.

Apskritai, jei pigūs produktai yra patogūs ir nesukelia neigiamų pasekmių, galite juos naudoti ramia sąžine. Jei dešimtasis pigus indelis pablogina situaciją, neturėtumėte išbandyti vienuoliktos – laikas pereiti prie kažko rimtesnio.

3. Lėktuvų bilietai

Pigių skrydžių bendrovės yra puikus būdas keliauti turint ribotą biudžetą ir nepermokant. Todėl niekas neatkalbinės jomis naudotis. Tačiau čia svarbu gauti visą informaciją apie kelionę ir viską teisingai suplanuoti prieš perkant bilietus. Jei to nepadarysite, galite permokėti daug daugiau.

Skrendant su pigių avialinijų orlaiviais yra daug niuansų, kurie priklauso nuo konkrečios oro linijos. Tarp populiariausių spąstų patenka rankinio bagažo dydis. Matmenys gali būti nestandartiniai, o jei Jūsų turimas bagažas jų neatitinka, rizikuojate primokėti nemažą dalį bilieto kainos, norėdami neštis savo daiktus į saloną.

Kita nemaloni staigmena gali būti atvykimo oro uostas. Pigių skrydžių bendrovės dažnai atvyksta į antrinį oro uostą, kuris yra gana toli nuo paskirties vietos. Jei jums nepasiseks įsigyti pigaus autobuso bilieto arba toje šalyje viskas yra brangu, už kelionę į viešbutį galite sumokėti nemažą sumą.

Dėl patogumo taip pat neretai kyla klausimų. Jei skrydis yra ilgas ir turite problemų su raumenų ir kaulų sistema, už patogesnes sąlygas geriau permokėti, nei po to gulėti leisgyviam.

4. Grubi apdaila ir komunikacijos remonto metu

Tapetai nebūtinai turi būti itališki, o durų rankenos neprivalo būti sukurtos žinomos dizainerės. Dėl to visiškai įmanoma sutaupyti. Bet kalbant apie komunikacijas ir daugiau kapitalinė apdailą, geriau čia pasirinkti aukštos kokybės medžiagas.

Tarkime, kad sutaupote porą šimtų vamzdžių sąskaita. Jei jie sprogs ir užtvindys kaimynus turėsite perdaryti remontą ir sumokėti nukentėjusiesiems kompensaciją.

5. Užsakomosios paslaugos

Atrodo, kad viską daryti patiems yra labai ekonomiška. Pavyzdžiui, kelnių atlenkimas ar tapetų klijavimas – tam nereikia specialaus išsilavinimo.

Universiteto laipsnis čia nėra labai svarbus, tačiau patirtis – taip. Žmogus, besipraktikuojantis kiekvieną dieną, savo darbą atliks geriau ir greičiau. pirmo ar net trečio karto vargu ar pavyks taip pat. Tai reiškia, kad vėliau jūs vis tiek eisite pas specialistą, kad jis viską perdarytų. Tik tuomet visos išlaidos bus daug didesnės.

6. Miego kokybė

Jūsų nugaros sveikata ir poilsio kokybė tiesiogiai priklauso nuo to, kaip patogiai miegosite. Jei čiužinys yra skylėtas kaip po bombardavimo ir jums reikia pasirinkti tokią padėtį, kad spyruoklė nedurtų į šoną, ryte vargu ar jausitės žvaliai ir pilni energijos. Yra tikimybė, kad anksčiau ar vėliau jums atsiras sveikatos problemų ir nėra pigu jas išspręsti. Taigi, bent jau pasirūpinkite geru čiužiniu.

7. Poilsis

Jums nereikia išleisti kelių tūkstančių atostogoms, bet jei vengsite kokybiško poilsio, kad tik neišleistumėte papildomo cento, tai tikrai lems piniginius nuostolius. Pirmiausia rizikuojate susirgti, nes kūnas yra trapesnis, nei atrodo. Gydymas kainuos pinigus, o šių išlaidų negalima atidėti. Antra, be darbo ir poilsio pusiausvyros lengva „perdegti“ir tapti mažiau vertingu darbuotoju. Galbūt neprarasite darbo, tačiau vargu ar sulauksite paaukštinimo ar atlyginimo padidinimo.

Poilsio trūkumas vienaip ar kitaip atima galimybes, o tai taip pat taikoma ir pinigams.

8. Saugumas

Daugelis dalykų, susijusių su saugumu, perkami nes tai būtina. Žmogus perka pigiausią vaikišką automobilinę kėdutę, kad nebūtų baustas. Nors įvykus avarijai, vaiko gyvybė ir sveikata priklausys nuo prekių kokybės.

Norint gauti hipoteką palankiu tarifu, dažnai reikia drausti butą ir paskolos gavėjo gyvybę. Kai kurie sudaro sutartį ir net jos neskaito, kad tik viskas būtų pigiau. Tačiau draudimo išmokos gali jus išgelbėti kritiniu atveju. Pavyzdžiui, sugriuvus namui, jums nereikės dešimtmečiais mokėti skolų už neegzistuojantį būstą.

Ko sąskaita niekada nebandote sutaupyti? Rašykite komentaruose.