- 2020-08-05
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Atsikratykite jų ir labai greitai pastebėsite skirtumą.
1. Išleisti viską iki paskutinio cento
Pavojingas įprotis, kuris nepadaro jūsų turtingu ir palieka pažeidžiamoje padėtyje. Jei išleidžiate viską, ką gaunate, neturite force majeure rezervo. Tai reiškia, kad jei neteksite darbo ar ilgai sirgsite, pragyvenimo šaltinio tiesiog nebus.
Ką daryti?
Sutaupykite bent 10% nuo kiekvieno atlyginimo. Tokiu būdu nuolat didinsite santaupas.
2. Laikyti pinigus po čiužiniu
Jūs daug girdėjote apie indėlius, kurie sudegė 90-aisiais, ir manote, kad nėra saugesnės pinigų laikymo vietos nei namai. Iš čia jie niekur nedings. Ir tai yra paklydimas. Fiziškai pinigai tikrai liks vietoje, bet dėl infliacijos už juos bus galima vis mažiau ir mažiau nupirkti. Todėl santaupos tiesiog „ištirps“ prieš jūsų akis.
Ką daryti?
Jei bijote investuoti, bent pagalvokite apie banko indėlius, kuri yra apdrausti valstybės. Jei kas nors nutiks bankui, jums bus grąžinta visa turėta suma, žinoma, jei nesate milijonierius. Lietuvoje visų be išimties bankų ir unijų indėliai yra apdrausti 100 000 EUR suma.
Prasminga pasirinkti indėlius, kurių palūkanų norma yra didesnė už infliaciją, jei tokių pasiūlymų šiuo metu rasite.
3. Pirkti daugiau maisto nei būtina
Tai sudėtinga problema. Maistas yra ne tik būdas aprūpinti kūną energija, bet ir pramoga. Todėl maisto prekių pirkimas taip pat gali būti žlugdantis.
Susidomėjimo sumetimais prekybos centre žvilgtelėkite į kaimyninius vežimėlius. Kai kurie ten turės kruopų, mėsos, pieno produktų, daržovių ir vaisių. Kiti turi tą patį, bet taip pat traškučius, pakelius džiovintų kalmarų, keletą pakelių saldainių, butelį limonado, dešrą ir kitus produktus, kuriuos galima vadinti maistu. Šis „papildymas“ labai padidina čekio sumą, tačiau labai lengva ir naudinga išsiversti be to.
Tačiau net turėdami subalansuotą meniu galite per daug išleisti maistui, jei perkate jo per daug. Dėl pertekliaus galiojimo laikas pasibaigia, šaldytuvo turinys sugenda ir patenka į šiukšlių dėžę. Pinigai švaistomi.
Ką daryti?
Prieš eidami į parduotuvę, pagalvokite apie meniu ir sudarykite pirkinių sąrašą. Nepirkite greitai gendančio maisto. Ribokite maisto, kurį perkate linksmybėms, biudžetą, atsižvelgiant į jūsų pajamas.
4. Gyvenimas skolose
Jei jūsų žodyne pasirodo frazė „tiek to, pasiskolinsiu / išimsiu kreditinę kortelę“, tai yra pavojaus signalas. Tai rodo lengvabūdišką požiūrį į finansus. Skolintis pinigų verta tik kraštutiniais atvejais, o ne kasdieniams poreikiams tenkinti.
Kai neturite pakankamai pinigų įprastoms išlaidoms, yra tik dvi išeitys: išleisti mažiau arba uždirbti daugiau. Paskolos tokioje situacijoje yra tikras būdas dar labiau pabloginti jūsų finansinę padėtį, nes jų dykai niekas neduoda.
Ką daryti?
Pirmiausia pradėkite užsirašyti išlaidas, kad suprastumėte, kur yra problema. Paprastai išlaidų, kurių galima neskausmingai atsisakyti, pastebi net tie, kuriems atrodo, kad tiesiog per mažai uždirba. Ir, žinoma, apsvarstykite galimybę padidinti savo pajamas.
5. Pirkti impulsyviai
Spontaniški pirkimai apima viską, ko neplanavote įsigyti. Pasinerdami į emocijas, žmonės paprastai perka tai, kas nėra labai reikalinga. Nedaugelis žmonių impulsyviai čiumpa tualeto valymo skystį iš lentynų. Tačiau krepšyje – tikrame ar virtualiajame – gali būti dešimtas butelis šampūno ar kitas kompiuterinis žaidimas, kuriam tiesiog nėra laiko.
Impulsyvus pirkimas suteiks jums trumpalaikį malonumą, tačiau skylės jūsų biudžete išliks ilgą laiką.
Ką daryti?
Idealiu atveju bandyti išspręsti problemą pas psichologą: spontaniškus pirkinius naudojate kaip dopingą ir lengvą būdą gauti malonumą. Tai yra savotiškas blogas įprotis, ir jūs galite jį nugalėti, jei suprantate, kodėl jums nuolat reikia tokio stimulo.
Tačiau jei jūsų priklausomybė nėra labai rimta, padės paprastas pirkinių sąrašas ir draudimas nuo jo nukrypti. Atsisakykite internetinių parduotuvių laiškų prenumeratos ir be reikalo nevaikščiokite į prekybos centrus – pašalinkite pagundas.
6. Per daug išleisti pramogoms
Planavimas, biudžeto sudarymas ir sveikas protas dažnai susiduria su fraze „Mes gyvename vieną kartą“. Galų gale švaistote kritiniams atvejams atidėtus pinigus atostogoms, kurių negalite sau leisti, imdami daugiametę paskolą vestuvėms ir apsipirkdami savo Naujųjų metų išvakarių pokyliu taip, tarsi valgydami paskutinį kartą gyvenime.
Ką daryti?
Išlaidos pramogoms turėtų būti numatytos biudžete. Nuspręskite, kokią procentinę savo pajamų dalį norite išleisti, ir nenukrypkite nuo to skaičiaus. Atminkite, kad taupymas pramogų sąskaita nėra gėda, kaip ir posakis: „Aš to negaliu sau leisti“.
7. Rūkymas ir alkoholis
Dėl jūsų blogų įpročių kenčia sveikata ir kišenė. 2019 m. Vyriausybė periodiškai didina alkoholio ir cigarečių akcizus už pusės litro degtinės butelį vos ne kasmet tenka mokėti daugiau. Jei nesate pasirengę gerti pigiausio alkoholio, išlaidos bus nemažos.
Ta pati istorija su cigaretėmis. Jei žmogus per dieną surūko 6 EUR vertės pakuotę, tai per metus jis iššvaisto 2,19 tūkst. Nemaža suma, ypač tiems, kurių mėnesinės pajamos nėra daug didesnės.
Ką daryti?
Mesti rūkyti ir gerti. Dėl to ateityje taip pat galite sutaupyti, nes rečiau reikės gydytojų paslaugų.
8. Turėti automobilį be reikalo
Jei jūsų darbas nėra susijęs su vairavimu, automobilis neatneša pinigų, o ištraukia juos iš jūsų. Draudimas, techninė priežiūra, remontas, benzinas, parkavimas – jei suskaičiuosite visas išlaidas, suma išeis padori. Be to, automobilis praranda vertę kiekvieną dieną ir niekada nesusigrąžinsite į jį investuotų pinigų.
Tuo pačiu metu didžiųjų miestų gyventojams taip dažnai nereikia automobilio. Galite greičiau nuvykti į darbą viešuoju transportu, o retais atvejais, kai jums reikia nuosavo automobilio, jį sėkmingai pakeičia taksi ir dalijimasis automobiliais.
Ką daryti?
Apskaičiuokite, ar jūsų atveju pateisinama turėti asmeninį automobilį.
9. Leisti pažeisti savo teises
Jūs save laikote žmogumi, kuris nemėgsta skandalų, todėl tiesiog užmerkiate akis į savo teisių pažeidimą. Tylite, kai jus apskaičiuoja ir apgauna. Atliekate remontą už savo pinigus, net jei kaimynai jus užtvindė. Nereikalaujate perskaičiavimo iš valdymo įmonės, nors jie savaitę paliko be vandens. Taip jūs ne tik prarasite pinigus, bet ir pakenksite kitiems žmonėms, nes pažeidėjai džiaugiasi savo nebaudžiamumu.
Ką daryti?
Nepainiokite gerumo su pasyvumu. Ginti savo nekaltumą, taip pat kovoti su neteisybe yra normalu.
10. Vengti kritikos
Kai kas nors bando kalbėti apie rezultatą ir jūsų darbo metodus, jūs tai vertinate priešiškai. Jums atrodo, kad jūs jau žinote viską. Tačiau turint tokią poziciją prarandama galimybė tobulėti. Iš išorės trūkumus galima pamatyti geriau. Patarėjo patirtis kartais atveria naujus horizontus.
Konstruktyvi kritika gali padėti ištaisyti klaidas ir vėliau gauti didesnę algą.
Ką daryti? Tikrai neverta taikstytis su tuščiais įžeidimais ir niurzgėjimais. Bet žmones, kurie sugeba konstruktyviai kritikuoti, būtų geriau vertinti: jie padeda mokytis ir parduoti savo darbą brangiau.
11. Dėl nesėkmės kaltinti pasaulio neteisybę
Jums atrodo, kad aplinkiniai žmonės yra sėkmingesni ir turtingesni, nes jiems pasisekė. Ir likimas yra nesąžiningas jūsų atžvilgiu, todėl, kad ir ką bedarytumėte, niekas nepasiteisins. Todėl ir nedarote – tiesiog laukiate, kol Fortūna nusišypsos.
Ką daryti?
Neabejotinai yra žmonių, kurie gimė turtingesnėse šeimose, užaugo geresnėmis sąlygomis ir pan. Tačiau gaišti laiką ir jėgas, lyginant save su jais, yra neveiksminga. Remkitės savo realybe ir pagalvokite, kaip pagerinti gyvenimą.
12. Apsupti save netinkamais žmonėmis
Šis įprotis logiškai išplaukia iš ankstesnio punkto. Tarkime, penktadienio vakarą jūs einate į garažą „vakarėliui“ su savo nepasiturinčiais bendražygiais išgerti ir skųstis pasaulio neteisybe. Arba susitinkate su draugais verslininkais, kurie dvelkia idėjomis ir galvoja pradėti savo verslą. Kuris pasirinkimas gali jus nuvesti į sėkmę?
Ką daryti?
Negalima nuvertinti savo aplinkos. Su iniciatyviais, motyvuotais, aktyviais draugais galite nuveikti daug daugiau.
13. Neįvertinti taupymo
Anksčiau ar vėliau po šiuo tekstu pasirodys komentaras: „Kaip aš galiu sutaupyti pinigų, jei mano atlyginimas yra 500 eurų?“ Ir tada kažkas pridės: „Jei išleisite mažiau, netapsite milijonieriumi“. Ir visa tai yra kliedesiai, kurie neleidžia jums tapti turtingesniems.
Taupymas išlaisvina pinigus, kuriuos vėliau galima padauginti. Kažkas atidaro savo verslą, kiti sėkmingai investuoja. Turėti laisvų lėšų yra daug geriau nei neturėti.
Ką daryti?
Apskaičiuokite, kiek galite sutaupyti per metus ir kaip tai gali pagerinti jūsų gyvenimą. Rezultatai nustebins.