„Amazon“ išliko brangiausiu prekės ženklu pasaulyje

Amazon“ išlaikė savo kaip brangiausio prekės ženklo pasaulyje lyderystę, padidindama savo vertę beveik trečdaliu, palyginti su praėjusiais metais – iki 415,9 milijardo JAV dolerių, rodo konsultacijų bendrovės „Kantar“ sudarytas reitingas, kurį skelbia CNBC.

BrandZ“ reitingas skelbiamas kasmet: jis apima 100 garsiausių ir brangiausių kompanijų prekės ženklų pagal jų rinkos kapitalizaciją. Tyrime dalyvavo daugiau nei 3,8 mln. žmonių visame pasaulyje.

Peržiūrėjus sąrašą dešimtuke po „Amazon“ bus matyti atpažįstamų pavadinimų, tokių kaip „Apple“ kurio numatoma vertė yra 352,2 milijardo JAV dolerių, „Microsoft“ – 326,5 milijardo JAV dolerių. Šiemet „Microsoft“ aplenkė „Google“ ir tapo trečiuoju pagal dydį prekės ženklu pasaulyje dėl daugelio pasaulio įmonių darbuotojų perėjimo prie nuotolinio darbo, kuris prisidėjo prie aktyvesnio „Microsoft Teams“ bendradarbiavimo programinės įrangos naudojimo.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė jau minėta „Google“, kurios numatoma vertė siekia 323,6 milijardo JAV dolerių. Penktoje vietoje įsitaisė populiariausia mokėjimo sistema „Visa“ su 186,8 USD rodikliu. Toliau amerikiečių kompanijoms ant kulnų mina Azijos „tigrai“: Kinijos „Alibaba“ ir „Tencent“, kurių kapitalizacija yra atitinkamai 152,5 ir 150,9 milijardų dolerių. Į dešimtuką taip pat pateko „Facebook“ su 147,1 milijardo dolerių vertinimu, „McDonald’s“ su 129,3 milijardų dolerių ir „MasterCard“ su 108,1 milijardo dolerių.

Prekiniai ženklai, leidę žmonėms dalyvauti socialiniame gyvenime naudojantis skaitmeniniais prietaisais ir pasiekti patogumą bei komfortą, paprastai padidino vertė arba bent jau buvo savo kategorijos lyderiai“, – sakoma pranešime spaudai.

Šiais metais Kinijos socialinis tinklas „TikTok“ taip pat pateko į TOP 100, užimdamas 79 vietą su 17 milijardų dolerių ir lenkdamas „KFC“, „Uber“ ir „Adidas“. Tarp naujokų rasime „UnitedHealthcare“, Bank of China, „Lancome“ ir „Pepsi“. Bendra visų 100 prekių ženklų, esančių sąraše, vertė yra 5 trilijonai USD.

BrandZ“ reitingą sudaro „Kantar“ pagal WPP reklamos grupės užsakymą. Iš viso 51 šalyje buvo ištirta daugiau nei 17 tūkst. prekės ženklų. Didžioji dauguma vartotojų ištisus metus atsakinėjo į klausimus internetu, o kai kurie mažas pajamas gaunantys žmonės atsakė asmeniškai. Anot „Kantar“, tipiško prekės ženklo apklausos duomenų paklaida yra mažesnė nei 3%.