Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Tyrimas atskleidė, kad bankų skyriai gyventojams reikalingi ir interneto amžiuje

Tyrimas atskleidė, kad bankų skyriai gyventojams reikalingi ir interneto amžiuje

Beveik kas antras Lietuvos gyventojas per metus bent kartą apsilanko banko skyriuje, norėdamas sumokėti už paslaugas, gauti finansinę konsultaciją ar pasikeisti banko kortelę. Didžioji gyventojų mano, kad mažėjantis bankų padalinių skaičius daugiausiai nepatogumų sukelia vyresnio amžiaus, atokiuose miestuose bei miesteliuose gyvenantiems asmenims.

Šių metų rugsėjo mėnesį rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko visuomenės nuomonės tyrimą, kurio metu buvoapklausta daugiau nei tūkstantis Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 75 metų.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad per metus banko skyriuje apsilanko 41 proc. lietuvių. 27 procentai iš jų lankosi iki 2 kartų per metus, 11 proc. tai daro 3-6 kartus per metus, o 3 proc. – kartą per mėnesį ar dažniau. Likusi dalis banko skyriuje lankosi rečiau nei kartą per metus, o visiškai banko skyrių neaplanko vos 12 proc. apklaustų gyventojų.

„Pastaraisiais metais šalies bankai mažino skyrių tinką ir skatino gyventojus naudotis elektroniniais kanalais. Tačiau minėto tyrimo rezultatai pademonstravo, jog banko padaliniai žmonėms yra reikalingi – nuo grynųjų pinigų operacijų iki konsultacijų. Finansinės paslaugos dažnai yra sudėtingos ir reikalauja specifinių žinių, todėl natūralu, kad gyventojai jaučia poreikį pasitarti su bankininku“, – pasakojo Vytautas Sinius, Šiaulių banko Administracijos vadovas.

Pasak jo, elektroninė bankinkystė tapo vyraujančiu kasdienių finansų tvarkymo būdu, tačiau banko padalinių svarba ir toliau išliks reikšminga. Grynųjų pinigų operacijų skaičius fizinėse aptarnavimo vietose ilgainiui mažės, tačiau dar nemaža dalis gyventojų nėra pasirengę naudotis el. kanalais ir pirmenybę teikia gryniesiems pinigams. Vis dėlto jau dabar ryškėja tendencija, kad   banko skyrius tampa finansinių konsultacijų centru ne tik privatiems klientams, bet ir finansavimo sprendimų ieškančioms verslo įmonėms, ypač smulkioms ir vidutinės.

Apklausos rezultatai parodė, kad beveik pusė (44 proc.) respondentų tiesiogiai paveikė bankų skyrių mažėjimo problema ir dėl to jie buvo priversti pakeisti savo elgseną. 25 proc. iš jų dabar tenka vykti į toliau esantį banko skyrių, o 17 procentų pradėjo naudotis el. bankininkyste.

Paprašyti išsakyti savo nuomonę apie bankų padalinių skaičiaus mažėjimo pasekmes, daugiausiai respondentų išskyrė sumažėjusį finansinių paslaugų prieinamumą vyresnio amžiaus ir darbo kompiuteriu įgūdžių stokojantiems žmonėms.

Be to, didelė dalis gyventojų pažymėjo žmogiško kontakto su banko konsultantu svarbą – finansinės paslaugos dažnai būna sudėtingos ir gyventojams svarbu pasitarti su bankininku gyvai bei gauti naudingus patarimus.

Trečias pagal svarbą apklaustųjų išskirtas argumentas buvo bankinių paslaugų prieinamumas regionų gyventojams. Bankų padalinių skaičius mažesnėse savivaldybėse pastebimai sumažėjo. Kai kuriuose rajonuose šiuo metu veikia vos 1-2 banko padaliniai, o kai kiruose jų neliko visiškai, todėl vietos gyventojams tvarkyti finansinių reikalus tenka vykti į kitą miestą.