„Citadele“ bankas siekia toliau stiprinti savo pozicijas Baltijos šalyse

Šių metų trečiąjį ketvirtį „Citadele“ bankas džiaugiasi gerais finansiniais rezultatais ir augina savo klientų keikį visuose svarbiausiuose veiklos segmentuose. Aktyvių klientų skaičius per trečiąjį 2019 m. ketvirtį išaugo 18 tūkst. ir rugsėjo pabaigoje pasiekė 299 tūkst.

Svarbiausia veikla per minėtą laikotarpį buvo sutelkta į nuolatinį banko produktų tobulinimą ir atnaujinimą bei sklandų garantuotų kompensacijų išmokėjimą daugiau negu 38 tūkst. AS „PNB Banka“ klientų.

Naujos galimybės „Citadele“ klientams

Siekdama sudaryti geresnes sąlygas nedideliam verslui ir suteikti prekybininkams galimybę prisitaikyti prie dinamiškos verslo aplinkos, greitai gauti svarbiausias finansines paslaugas, „Citadele“ grupė tapo pirmuoju banku Baltijos šalyse, pradėjusiu siūlyti verslo klientams galimybę gauti kortelių terminalą ar mobilųjį POS tiesiog banko padaliniuose. „Citadele“ klientai gali gauti mokėjimo korteles banko filiale. Tai paskatino įgyvendinti klientų lūkesčiai dėl bankinių paslaugų spartos.

Bendradarbiaudamas su Latvijos banku „Citadele“ siekė palengvinti bei supaprastinti asmeninį finansų valdymą mūsų klientams, todėl Latvijoje pradėjo privatiems asmenims teikti P2P mokėjimų mobiliaisiais numeriais paslaugas.

Nuolat gerinami skaitmeniniai kanalai ir nuotolinės paslaugos padidino klientų aktyvumą. Nuo metų pradžios mobiliosios programėlės ir elektroninės bankininkystės naudotojų skaičius atitinkamai išaugo 46 proc. ir 6 proc., – šiuo metu bankas turi 117 tūkst. aktyvių mobiliosios programėlės naudotojų ir 182 tūkst. elektroninės bankininkystės vartotojų.

Dėmesys Baltijos šalių verslo ir privatiems klientams

„Citadele“ grupė ir toliau plėtė savo skolinimo veiklą tiek mažmeninės, tiek verslo bankininkystės sektoriuose. Bendrasis paskolų portfelis nuo 2018 m. pabaigos išaugo 118 mln. eurų (8 proc.) ir šių metų rugsėjo 30 d. siekė 1 514 mln. eurų.

Palyginti su 2018 m. pabaiga klientų indėliai išaugo 16 proc., o tai yra pagrindinis finansavimo šaltinis. Augimą daugiausia lėmė Baltijos šalių piliečiai, kurių indėliai per 2019 m. devynis mėnesius padidėjo 415 mln. eurų. 2019 m. rugsėjo 30 d. „Citadele“ banko klientų indėliai sudarė 3 071 mln. eurų.

Tuo tarpu mažmeninių klientų indėliai sudarė 1 351 mln. eurų ir nuo 2018 m. pabaigos išaugo 22 proc.

Latvijoje išmokamos valstybės garantuotos kompensacijos

Finansų ir kapitalo rinkos komisija pavedė „Citadele“ bankui vykdyti garantuotų kompensacijų išmokas AS „PNB Banka“ klientams. Banko atstovai tikina, kad dėjo visas pastangas padaryti sklandžiu išmokėjimo procesą daugiau negu 38 tūkst. AS „PNB Banka“ klientų būtų. „Citadele“ sako, jog rūpinosi, kad klientams atvykti į filialą būtų patogu ir kad jiems būtų suteikta aiški informacija. Šių metų rugsėjo 22 d. jau buvo išmokėta 238 mln. eurų, o tai sudaro 85 proc. visos numatytos grąžinti sumos.