Finansinės klaidos: 5 pagrindiniai mitai apie asmeninius finansus

Šiame straipsnyje išskaidysime pagrindinius klaidingus įsitikinimus apie asmeninius finansus. Čia rasite penkis populiariausius mitus ir nesąmoningus įsitikinimus, kurie neleidžia mums padidinti kapitalo ir protingai valdyti savo pinigus.

Investicijos yra tas pats, kaip azartiniai žaidimai

Daugelis žmonių investavimą prilygina kazino, nes yra tikri, kad abiem atvejais sėkmė priklauso tik nuo Fortūnos. Bet tai toli gražu nėra tiesa. Jūsų sėkmė akcijų rinkoje priklauso nuo pasirinktos investavimo strategijos ir nuo to, kaip kontroliuojate riziką.

Svarbu suprasti, kad iš pradžių akcijų rinka nebuvo sukurta spekuliantams. Pagrindinis tikslas buvo sukurti patogų būdą pritraukti ir investuoti kapitalą. Ši funkcija dabar išlieka pagrindinė. Todėl birža yra vieta ilgalaikėms verslo investicijoms.

Taip pat atminkite, kad jūsų vertybinius popierius saugo ne brokeris, o depozitoriumas (įstaiga, sauganti vertybinių popierių nuosavybės įrašus). Net jei brokeris bankrutuos, neprarasite savo akcijų, o toliau dirbsite su jomis per kitą specialistą.

Žinoma, būna, kad žmonės praranda pinigus akcijų rinkoje. Tačiau dažniausiai nuostolių priežastis yra neteisingas požiūris ir noras greitai gauti didelius pinigus, nepasveriant didelės rizikos.

Sekti biudžetą turi tik žmonės, kurie vos suduria galą su galu

Dažnai žmonės, kuriems daugiau ar mažiau sekasi su pajamomis, biudžetą vertina lengvabūdiškai. Kam, jei viskas veikia ir taip? Bet pagalvokite, kiek praleistų galimybių atsiranda dėl netinkamo lėšų paskirstymo. Pajamų padidėjimą dažnai lydi neracionalios išlaidos ir noras pagerinti savo socialinį statusą kitų akyse. Tuo tarpu aiškus planas leis jums valdyti šią pagundą ir nukreipti papildomas pajamas jums iš tiesų svarbiems tikslams greičiau pasiekti.

Taupyti nėra prasmės, nes pinigai gali nuvertėti

Visi žino, kad dešimtojo dešimtmečio pradžioje šimtų milijardų sovietų sąjungos piliečių santaupos nuvertėjo. Šio šoko patirtis vis dar gyva. „Vagnorkės“ ir kiti praeityje mūsų šalyje kilę sukrėtimai daugeliui žmonių kelia baimę, kad jų investicijos bet kada gali tapti bevertės. Todėl jie nepasitiki investicijomis ir vertybiniais popieriais. Ir jie nori laikyti savo pinigus „po čiužiniu“.

Tačiau iš tikrųjų neinvestuoti reiškia, kad santaupoms gresia dar didesnė nuvertėjimo rizika. Investuodami pinigus į vertybinius popierius, turite daugiau galimybių padidinti savo lėšas nei prarasti. Saugodami pinigus namuose, garantuojate, kad prarasite didelę dalį santaupų dėl infliacijos.

Investavimui reikia turėti daug pinigų

Šis finansinis mitas ko gero mums kainuoja brangiausiai. Daugelis jaunų žmonių prieš investuodami nusprendžia palaukti, kol uždirbs daugiau pinigų. Tačiau kuo ilgiau laukiate, tuo mažiau jums veiks kombinuotų palūkanų „magija“. Sudėtinių palūkanų galia, yra laike, o ne pinigų sumoje. Taigi pradėkite kuo anksčiau.

Kam taupyti pensijai – aš negyvensiu iki jos

Tai labai populiari frazė mūsų šalyje. Bet pagalvokite apie tai. Iki 2026 m. Pensinis amžius mūsų šalyje pasieks 65 metus ir vyrams, ir moterims. Tuo tarpu 2018 metais vyrų vidutinė tikėtina gyve­ni­mo trukmė buvo 70,9, moterų – 80,6.

Pasirodo, didžioji dalis gyventojų ne tik sulauks pensijos, bet ir gyvens dar keletą ar keliolika metų. vidutinė senatvės pensija 2020 m. pasieks 377 eurus. Ar šios sumos pakaks oriam gyvenimui? Atsakymas į šį klausimą bus sprendimas, ar verta dabar galvoti apie savo senatvę.

Rašykite komentaruose, kokias dar finansines klaidas dar žinote.