Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Greitųjų paskolų trūkumai

Greitųjų paskolų trūkumai

Lietuvoje jau keli šimtai tūkstančių žmonių yra išbandę greitosios paskolos paslaugą. Dar daugiau svarsto šią galimybę ir atsiradus palankiai progai tikrai jas išbandys. Greitųjų paskolų tiekėjai yra linkę pabrėžti visus teigiamus aspektus apie savo teikiamas paslaugas, bet suprantamai nutyli jų trūkumus su kuriai nemaža dalis iš tų kelių šimtų tūkstančių buvo susidūrusi. Išvengiant situacijos, kuomet greitoji paskola yra imama neturint omenyje visų niuansų, pažvelkime į didžiausius trūkumus.

Kai yra kalbama apie greitųjų paskolų kainas, praktiškai visada galvoje turima palūkanų dydį. Tačiau tai nėra vienintelis mokestis, kurį dažnam tenka sumokėti. Yra dar bent keletas mokesčių. Vienas iš jų yra sumokamas visų – tai greitos paskolos registracijos mokestis. Tam tikrais atvejais jis būna tik simbolinis vieno cento mokestis. Kitais atvejais, jums nežinant ar nepastebint, registracijos mokestis gali siekti ir kelis eurus. Toks mokestis ypatingai taikomas mažiau žinomose bendrovėse, kurios stengiasi pasipelnyti bet kokia kaina. Kreditoriai pagal įstatymą privalo pateikti registracijos mokesčių dydį, todėl būkite atidūs ir pastebėkite kokios sumos mokestį jums teks mokėti registruojantis.

Šis mokestis nėra toks svarbus ir toks didelis, kad sukeltų ypatingai daug problemų. Daug svarbesnis yra delspinigių mokestis. Kitaip tariant, mokestis, kurį reikia mokėti jei vėluojate grąžinti paskolą sutartyje nurodytų laiku. Būtent tai ir sukėlė didžiulį kiekį problemų besiskolinantiems. Jų sąskaitos buvo pratuštintos tik dėl to, jog jie nepažvelgė į visus greitos paskolos sutarties punktus ir nepamatė kokius mokesčius teks mokėti vėluojant sumokėti įmoką. Tie mokesčiai buvo netgi didesni už pačias palūkanų įmokas, kurias buvo vėluojama grąžinti! Vien dėl šito yra neįtikėtinai svarbu susipažinti su sutartyje nurodytomis sąlygomis ir mokesčiais, ypatingai delspinigių mokesčių, kuris ir būna pats didžiausias iš visų mokesčių. Žinant tokius dalykus galima priimti kur kas protingesnį sprendimą. Jei yra žinoma, kad įmokų vėlavimo atveju reikės mokėti didžiulius pinigus, klientas gali arba pasirinkti kitą kreditorių, arba turėti tai omenyje ir kiek geriau pasverti savo galimybes mokėti įmokas laiku.

Be mokesčių dar galime paminėti ir aukštas palūkanas. Kadangi bankai greitųjų paskolų neteikia ir teikia tik vartojamąsias paskolas, žmonės yra dažnai linkę nežiūrėti į pastarąsias. Prie to prisideda ir tas faktas, kad būtent greitos paskolos yra daug kartų labiau reklamuojamos paslaugos. Tuo tarpu vartojamosios bankų paskolos praktiškai nesirodo jokiose reklamose. Bet tai jos turi mažesnes palūkanas. Jeigu jums pinigų gavimo greitis nėra svarbus ir galite luktelti dieną ar dvi, tuomet galbūt greita paskola nėra jums priimtiniausias variantas ir galėtume pasižiūrėti ką siūlo bankai.