Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Internetinės paskolos privalumai ir trūkumai

Internetinės paskolos privalumai ir trūkumai

Pasitaiko situacijų, kai pinigų reikia skubiai ir tiesiog nėra laiko eiti į banką. Pavyzdžiui, jums reikia įsigyti vaistų arba sumokėti už netikėtą automobilio gedimą. Šiuo atveju pagalbą gali suteikti internetu kreditus siūlančios bendrovės.

Internetinės paskolos privalumai

  1. Registracijos paprastumas ir greitis. Internetinės paskolos gavimas yra gerokai paprastesnis nei banko kredito. Jums nereikia eiti į banko filialą, laukti eilėje pas vadybininką, paaiškinti, kodėl jums reikia pinigų, pateikti dokumentus ir laukti banko sprendimo. Tuo tarpu paskolą internetu galite gauti per kelias minutes ir nepalikdami namų. Norint gauti kreditą pakanka turėti banko sąskaitą, į kurią bus pervesti pinigai.
  2. Didelė išdavimo tikimybė. Vertindamos skolininkus įmonės, kurios siūlo įsigyti paskolą internetu, nėra tokios griežtos kaip bankai. Jos neprašo parodyti pajamų suvestinių, būsto nuosavybės dokumentų arba automobilio registracijos liudijimą. Jiems reikia tik paso arba asmens tapatybės duomenų – visą kitą būtiną informaciją jie susiranda savarankiškai.
  3. Pirmoji paskola dažnai yra nemokama. Norint pritraukti naujus klientus, kai kurios įmonės suteikia jiems pirmąsias paskolas beveik nemokamai arba už minimalias palūkanas.

Paskolų internetu trūkumai

  1. Maža paskolos suma. Pirmoji paskola retai viršija 100–500 Eur. Nuolatiniai klientai, kurie laiku grąžina pinigus, gali padidinti lubas iki 15 000 €., tačiau daugiau vargu ar pavyks gauti.
  2. Aukšta palūkanų norma. Internetinės paskolos yra brangios. Laimei, Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, ribojantis greitųjų kreditų bendrovių pelną iki 200 proc. Tuo tarpu anksčiau bendra vartojimo paskolos kainos metinė norma (BVKKMN) neretai viršydavo 800 procentų. Tokias sąlygas neatidiems vartotojams bendrovės įsiūlydavo besislėpdamos po žemomis palūkanomis, tačiau pridėdamos įvairų mokesčių – sutarties, registracijos, aptarnavimo ir t.t. Kita vertus, šios paskolos nėra skirtos grąžinti jas per metus. Tai greiti pinigai skubiam sprendimui. Jų grąžinimo laikotarpis dažniausiai yra nuo 1 iki 30 dienų. Kai kuriose situacijose gali būti naudingiau paimti 100 € ir grįžti 110 per savaitę, nei reikiamu metu pritrūkti šimto eurų.

Taigi, visuomet turėkite omenyje, kad kreditas yra brangi paslauga ir stenkitės jo išvengti, o jei nepavyko to padaryti, pirmiausia pasiūlymus vertinkite pagal BVKKMN, o ne reklaminius šūkius. Žinoma, geriausia būtų susirasti nemokamos paskolos pasiūlymą, tačiau turėkite omenyje, kad bendrovės tokiu būdu tikisi Jus „pasodinti ant adatos“ ir tokiu būdu ateityje nuolat užsidirbti.