Kaip apskaičiuoti savo paslaugų kainą ir nenusipiginti?

Daug kas priklauso nuo rinkos būklės ir jūsų drąsos.

Jei pereinate į laisvai samdomų darbuotojų gretas arba tiesiog nusprendėte papildomai užsidirbti pinigų, anksčiau ar vėliau jūsų bus paklausta apie paslaugų kainą. Tai gali sukelti stuporą: jūs nenorite parduoti per pigiai ir prarasti klientą. Todėl teks ieškoti kompromisų.

Kaip sužinoti, kiek galite gauti?

Būna, kad vienas žmogus prašo už kokią nors paslaugą 500 eurų, o kitas – 5 tūkst. Ir abu suglumę žiūri vienas į kitą, nes kiekvienas galvoja apie kolegą: „Ar tikrai galima dirbti už tokius pinigus?”

Esmė ta, kad nėra teisingos kainos. Tikra suma yra ta, kurią klientas yra pasirengęs sumokėti ir už kurią rangovas yra pasirengęs dirbti.

Savo ruožtu turite apskaičiuoti, kiek jums reikia, ir tada pakoreguoti šią vertę taip, kad rastumėte reikiamą klientų skaičių patogiam gyvenimui. Štai ką jums reikia padaryti.

1. Sužinokite vidutines kainas rinkoje

Šis skaičius reikalingas tik tam, kad suprastumėte, kiek jūsų kolegos paprastai ima. Deja, kiekvienam asmeniškai ši kaina nieko nereiškia, nes už jos slypi per daug kintamųjų.

Paimkime tekstų rašymą. Yra gerbiamų autorių, kurie už tekstą ima šimtus. Tačiau jų nėra tiek daug tarp žmonių, kurie save vadina tekstų kūrėjais, vien todėl, kad mokykloje jie gerai rašė esė. Pastarieji yra pasirengę paimti 5€ už 1000 ženklų, ir, žinoma, jie sumažina statistiką. Tai bus bet kurioje srityje. Yra nepatyrusių žmonių, yra tiesiog nemokančių, yra apgavikų sindromą turinčių profesionalų, kurie netiki, kad jiems gali būti mokama daugiau. Ir yra žvaigždžių, kurios uždirba daugiau ne tik savo talento, bet ir vardo, pasitikėjimo savimi dėka.

Jums reikia vidutinės sumos tam, kad būtumėte pasirengę pagrįsti savo vertę klientui ir paaiškinti, kodėl reikia mokėti daugiau. Nes klientai taip pat dažnai orientuojasi į vidutines sumas. Nors yra išimčių: kai kurie mano, kad kuo brangiau, tuo geriau, bet taip ne visada būna.

Norėdami suformuoti savo nuomonę apie vidutines kainas, studijuokite laisvas vietas ir temines grupes.

2. Apskaičiuokite savo darbo valandos kainą

Pirmiausia turite suprasti, kiek pinigų jums reikia per mėnesį. Idealiu atveju šį skaičių sudaro trys parametrai:

  • kiek jums reikia patogiam gyvenimui;
  • kiek išleidžiate atsitiktinėms darbo proceso išlaidoms: popieriui, elektrai ir kt.
  • kiek jums reikia saugumo pagalvei, investicijoms, treniruočių ir pan.

Geriausia tai apsvarstyti metinėje perspektyvoje, siekiant atsižvelgti į periodines išlaidas ir galimas atostogas. Gautą sumą reikia padalyti iš valandų, kurias skirsite darbui, skaičiaus.

Žinoma, tai yra utopinė reikšmė. Galite nuspręsti, kad jums reikia milijonų, o tai reiškia, kad valanda bus verta tūkstančio eurų. Tai neveiks, ypač pačioje kelionės pradžioje. Todėl verta adekvačiai vertinti skaičiavimus ir priimti gautą sumą kaip tikslą, kurio sieksite.

Čia svarbu, kad tik jums reikia valandos darbo kainos, klientui nereikia jos įvardinti. Laikas, praleistas darbui, visai nėra jo rezultato rodiklis. Tai taip pat suteikia erdvės derėtis: „Ar ketini tai daryti dvi dienas? Tai valanda darbo!“ Atlyginimas turėtų būti susietas ne su laiku, o su verte, todėl geriau paimti pinigus už konkretų rezultatą.

Darbo valandos kaina taip pat padės sėkmingiau pasirinkti projektus. Tarkime, jums siūlomas vienas dešimties valandų projektas už 50€ ir vienas trijų valandų projektas už 30€. Penkiasdešimt yra daugiau nei trys. Bet antruoju atveju turėsite laiko dar dviem 30€ vertės projektams arba 7 valandoms poilsio. Jei jus užverčia užduotimis, kartais nutinka, kad buna racionalu pigiau nedirbti.

3. Įvertinkite savo pasiūlymo unikalumą

Atėjo laikas palyginti vidutines kainas ir darbo valandos kainą. Pažvelkime į situaciją iš kliento pusės: kam mokėti daugiau, jei yra minia norinčių dirbti už mažesnį atlygį? Taigi jūs turite perteikti, kokia yra jūsų vertė. Ir čia tiesiogine prasme viskas yra svarbu: darbo kokybė, greitis ir entuziazmas, kuriuo jūs atsakote į skubias užduotis, ir bendravimo paprastumas, ir noras kartais padaryti ką nors, kas viršija kompetencijos ribas, ir jūsų asmeninis prekės ženklas.

Apskritai niekas už jus nesugalvos, kokios yra jūsų stipriosios pusės ir kaip jas pristatysite potencialiems klientams. Kuo kietesnis esate (ir tai galite įrodyti savo portfolio bei atsiliepimais), tuo daugiau galite reikalauti – atrodo, kad čia viskas akivaizdu.

Žinodami šiuos tris dalykus, jau galite apskaičiuoti kompromisinį skaičių, kuriame atsispindės jūsų lūkesčiai, įgūdžiai ir sumos, kurias klientas yra pasirengęs jums mokėti.

Kaip eksperimentuoti su kainodara?

Jūsų apskaičiuotas skaičius teoriškai yra geras, o praktiškai viskas priklausys nuo to, kaip tinkamai palyginote savo įgūdžius ir norus. Taip pat nuo to, kiek jus riboja situacija. Jei šaldytuvas tuščias, o lpaštas nelūžta nuo klientų prašymų, galite sumažinti lūkesčius ir sušvelninti apetitą.

Jei leidžia finansai, geriau retkarčiais įvykdyti brangius užsakymus, nei nuolat daryti pigius darbus: finansinis rezultatas bus toks pats ir bus daugiau laisvo laiko.

Taip pat verta atsiminti, kad savo paslaugų kainos nenustatote galutinai. Ją galite pakelti, jei tapsite kompetentingesni ar tiesiog norėsite daugiau pinigų. Patogiausia tai padaryti iš pozicijos, kai turite daug klientų.

Šis požiūris leidžia palaipsniui pereiti prie brangesnių užsakymų nesumažinat bendro uždarbio.

Ką reikia atsiminti?

  • Nėra teisingos kainos. Yra suma, kurią klientas yra pasirengęs sumokėti už jūsų darbo naudą.
  • Norėdami apskaičiuoti savo paslaugų kainą, turite pasiekti kompromisą tarp savo lūkesčių, kompetencijos ir rinkos realijų.
  • Kai tik atsiras daug užsakymų, padidinkite tarifus.

Kaip jūs įvertinate savo paslaugas? Dalinkitės komentaruose.