Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Lagarde: ECB strategijos peržiūra turėtų būti išsami ir ji bus baigta iki 2020 m. pabaigos

Lagarde: ECB strategijos peržiūra turėtų būti išsami ir ji bus baigta iki 2020 m. pabaigos

Europos centrinis bankas ateinančių metų sausio mėn. planuoja pradėti strateginę savo operacijų peržiūrą ir ją baigti iki 2020 m. pabaigos, – ketvirtadienį pranešė reguliavimo institucijos vadovė Christine Lagarde.

Per pirmąją spaudos savo spaudos konferenciją ECB vadovė Lagarde paskelbė, kad peržiūrai nėra „iš anksto nustatytos nusileidimo zonos“, kuri bus pirmoji per 16 metų.

Revizija „turėtų būti išsami, joje turėtų būti nagrinėjami visi klausimai be išimties… bet tai neužims per daug laiko“, – pridūrė Lagarde.

Ketvirtadienio posėdyje ECB nepakeitė skolinimosi kainos ir pakartojo savo ketinimą tęsti turto pirkimą tiek laiko, kiek reikia, kad padidėtų palankus palūkanų normų poveikis.

„Rizika, susijusi su euro zonos augimo prognoze dėl geopolitinių veiksnių, padidėjusio protekcionizmo ir pažeidžiamumo besivystančiose rinkose, vis dar nukreipta į mažėjimo pusę, tačiau tapo šiek tiek mažiau išreikšta“, – per susitikimą po spaudos konferencijos sakė ECB vadovė.

„Besitęsiantis tarptautinės prekybos silpnumas, atsižvelgiant į nuolatinius pasaulinius neapibrėžtumus, vis dar daro spaudimą euro zonos gamybos sektoriui ir silpnina investicijų augimą.”

Lagarde pakartojo, kad ECB valdytojų taryba yra pasirengusi prireikus pakoreguoti visas priemones, o pinigų politika ilgą laiką turėtų išlikti ypač palanki atsižvelgiant į susilpnėjusią infliacijos prognozę.

„Yra keletas pradinių augimo sulėtėjimo stabilizacijos ir silpno infliacijos padidėjimo požymių, atitinkančių mūsų ankstesnius lūkesčius”, – tikino ECB vadovė.