ECB pareigūnas: universalios stabilios kriptovaliutos – grėsmė Europai

Europos centrinio banko (ECB) vykdomosios valdybos narys Benoit Coeure’as mano, kad fiksuotos vertės kriptovaliutas (stablecoin) reikia atidžiai patikrinti ir išbandyti. Bankininkas mano, kad jos kelia pavojų esamoms politinėms kompetencijoms.

 Lapkričio 26 d. valdininkas Kure išreiškė susirūpinimą bendroje Belgijos nacionalinio banko ir ECB konferencijoje. Šie komentarai buvo dalis jo pranešimo tema „Ateities mažmeninių mokėjimų skirtumų mažinimas“.

Iš esmės jo kalboje buvo dėstoma apie visos Europos nesugebėjimą pasiūlyti sprendimo dėl kriptovaliutų ir skaitmeninės mažmeninės atsiskaitymo sistemos, kuri būtų valdoma rinkos.

Be iki šiol padarytos pažangos tokiuose projektuose kaip TIPS (tikslinių momentinių mokėjimų sistemos) ir SEPA (vieninga mokėjimų eurais erdvė), nėra jokio kito bendro Europos sprendimo, kuris galėtų padaryti didelę pažangą mokėjimų internetu ir POS terminalų srityse.

ECB pareigūnas pažymėjo, kad Europos Sąjunga rizikuoja prarasti dabartinį ekonominį pranašumą. Jo manymu, visos Europos lygį paralyžiuoja nacionalinis susiskaldymas ir vis siūlomos „naujovės“.

Praėjus dviem dešimtmečiams po euro įvedimo nesugebėjimas suderinti tarpvalstybinių mokėjimo paslaugų privertė vartotojus ieškoti pigesnių alternatyvų ir pasikliauti naujomis ekosistemomis. Kuris pažymėjo, kad jei Europa ir toliau pernelyg pasitikės naujomis visuotinėmis iniciatyvomis, ateityje gresia pavojus:

„Pasaulinės stabilios kriptovaliutos […] padidina potencialios rizikos lygį daugelyje esamų politinių kompetencijų, tokių kaip teisinis tikrumas, investuotojų apsauga, finansinis stabilumas ir kovos su pinigų plovimu reikalavimai“.

Benoit Coeure’as taip pat pabrėžė, kad nuolatinė priklausomybė nuo pasaulinių žaidėjų už Europos rinkų neišvengiamai sukels rimtų grėsmių kontinente jau egzistuojančioms mokėjimo sistemoms.