„Nordea“ bankas draudžia darbuotojams investuoti į bitkoinus

Bankas „Nordea“, remdamasis Danijos teismų sprendimais dėl aukštos rizikos teisiškai uždraudė savo darbuotojams prekiauti bitkoinais ir kitomis kriptovaliutomis.

Danijos finansų pramonės darbuotojų profesinė sąjunga pateikė ieškinį bankui dar tada, kai 2018 m. sausio mėn. buvo išplatintas memorandumas, įspėjantis darbuotojus, kad prekyba kriptovaliutomis „kelia per didelę riziką“. „Nordea“ bankas pateisino savo draudimą tuo, kad kriptovaliutos nėra reguliuojamos ir, be to, yra vertinamos kaip susijusios su nusikalstama veikla, įskaitant pinigų plovimą. „Nordea“ teigia, kad darbuotojai gali sugadinti banko ir jo klientų reputaciją, net investuodami į bitkoinus netgi ne darbo metu.

Profesinės sąjungos pirmininkas Kentas Petersenas kalbėjo apie priešieškinio pateikimą, nes „kiekvienas turi teisę į privatumą ir teisę elgtis kaip privatus asmuo“. Anot jo, „mums ir mūsų organizacijos nariams svarbu nustatyti teises, kurias turi vadovai. Šiuo atveju jie buvo paveikti daug daugiau, nei būtina“.

Nepaisant profesinės sąjungos pastangų, Danijos teismai rėmė „Nordea“ banką ir jo iniciatyvą uždrausti darbuotojams prekiauti kriptovaliutomis net ir laisvalaikiu. Nutarimas netaikomas kriptoaktyvams, įsigytiems iki draudimo paskelbimo.