Paskolos jau nebėra populiariausias būdas automobiliui įsigyti

„Swedbank“ surinkti duomenys parodė, dad per šiuos metus lizingas Lietuvoje tapo populiaresniu būdu įsigyti lengvąją transporto priemonę negu paskola automobiliui. Šalies gyventojai per devynis 2019 m. mėnesius, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sudarė 43 proc. daugiau lizingo sutarčių, kurių bendra vertė sudaro bemaž 52 mln. €. Lizingo sutarčių skaičius padidėjo 43%, o paskolų išaugo vos 1%

„Lizingo būdu įsigyjamų automobilių skaičius tarp šalies gyventojų sparčiai augo pastaruosius keletą metų, o apibendrinti šių metų 9 mėnesių rezultatai leidžia kalbėti apie tam tikrą lūžį automobilių pirkėjų pasirinkimuose. Tai turi teigiamos įtakos visam šalies autoparkui − vis daugiau žmonių nusprendžia įsigyti naujas transporto priemones, kurios yra saugesnės ir mažiau kenkia aplinkai“, – tikina „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius Tomas Pulikas.

Anot bankininko, šiuo atžvilgiu tautiečiai paskutiniais metais greitai vejasi kaimynus estus, kurie lizingu įsigyja didesniąją dalį visų automobilių ir tai neretai būna naujos transporto priemonės.

Banko turimi duomenys rodo, kad įsigyjant naują automobilį vidutinė lizingo sutarties vertė siekia kiek daugiau negu 17 tūkstančių eurų, o naudotai transporto priemonei pirkti skiriama apie 11 tūkst. eurų. „Swedbank“ specialistas informuoja, jog populiariausi tarp Lietuvos gyventojų šiuo metu yra „Toyota“, „Kia“, „Nissan“, „Škoda“ ir „Volkswagen“ gamintojųmodeliai.

Bankas giriasi, kad šių metų pavasarį startavusiu „Swedbank“ žaliosios iniciatyvos pasiūlymu per 7 mėnesius pasinaudojo virš 120 pirkėjų, kurie įsigijo žemų emisijų (anglies dvideginio išmetimas neviršija 95 g/km) „Toyota“, „Kia“ ir „Audi“ automobilius.

„Gyventojai renkasi lizingo kreditą išmokėti vidutiniškai per 5 metų laikotarpį ir vidutinė įmoka už lizingo būdu įsigytą automobilį dažniausiai sudaro iki 17 proc. pirkėjo mėnesinių pajamų“, – komentuoja Tomas Pulikas.

Tuo tarpu banko suteiktų vartojimo paskolų automobiliui įsigyti skaičius per devynis šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, keitėsi nežymiai ir ūgtelėjo vos 1 procentu.

„Vidutinė kredito automobiliui vertė sudarė apie 6 tūkst. eurų, o iš viso bankas per devynis šių metų mėnesius šio tipo paskolų suteikė už daugiau kaip 18 mln. eurų. Paskolos automobiliui išsimokėjimo terminas taip pat siekia apie 5 metus“, − pabrėžia „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento vadovas T. Pulikas.