Programėlę „MoQ“ jau naudoja 100 tūkst. išmaniųjų telefonų savininkų

Lietuvos stambiausių mobiliojo ryšio operatorių „Telia“, „Bitė“ ir „Tele2sukurtos programėlės „MoQ“, skirtos apsipirkti telefonu, naudotojų skaičius jau viršijo 100 tūkst. Peržengę simbolinę ribą programos kūrėjai toliau didžiausią dėmesį skirs mobiliųjų mokėjimų plėtrai elektroninėje erdvėje bei augins skaičių vietų, kuriose programėlės pagalba bus galima palikti arbatpinigių.

Rudenį pradėjome kaip programėlė, kuri telefoną paverčia pinigine. Pirkėjams pradėjo formuotis pirmieji įpročiai, kad rankoje, kišenėje ar rankinuke visada esantis mobilusis gali būti atsiskaitymo priemone. Programėlė evoliucionavo ir mobiliuosius mokėjimus papildė kiti pirkėjams Lietuvoje ligi tol neįprasti funkcionalumai – telefonu paliekami arbatpinigiai, spontaniškas aukojimas, galimybė iki 50 eur vertės pirkinius įtraukti į ryšio sąskaitą, – pasakojo „MoQ“ rinkodaros vadovas Tomas Nemura. – Įpročių formavimas paprastai užima nemažai laiko, tačiau mes jau dabar turime 100 tūkst. naudotojų ir tai rodo, kad programėlė atranda savo auditoriją.

Skaičiuojama, kad 100 tūkstančių vartotojų pastebimai pagerino visus kitus projekto rezultatus: per programėlę išleidžiamų pinigų kiekis 2019 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, išaugo 30 proc. Per mėnesį programėlės naudotojai išleidžia beveik  2 mln. Eur. Mobilieji mokėjimai „Rimi“ parduotuvėse kas mėnesį paauga po 30 proc.

Rikiuojant pagal mobiliųjų atsiskaitymų vietas, neabejotini flagmanai yra kavos išsinešti tinklai – vien per birželį kavos su programėle įsigyta 50 proc. daugiau nei ankstesnį mėnesį. Internete, kur atsiskaitymas su programėle prieinamas 95-e proc. parduotuvių, birželį fiksuotas 80 proc. šuolis”, – apibendrina T. Nemura.

Eksperimentais nustato kas aktualu

Kaip ir daugelis startuolių, „MoQ“ kūrėjai vartotojų gretas plečia eksperimentuodami. Projekto nariai daugiausia eksperimentuoja su prekybininkų pasiūlymais ir jų forma, galimybe susigrąžinti dalį pinigų už pirkinius – dalis šių ėjimų pasiteisina su kaupu, o kiti nepateisina lūkesčių.

Pradėkime nuo to, kas pasiteisino. Kas galėjo žinoti, kad žmonės programėlės aplinkoje pirks degalinių tinklų kavos kuponus, neįkėlę kojos į degalinę? Ši hipotezė pasiteisino su kaupu. Vien 5-6 valandą ryto šimtai žmonių Lietuvoje įsigyja kavos kuponus, kuriuos dienomis iškeičia į kavą degalinėse. Kita vertus, ėjimai, kuriems prognozuota sėkmė, kartais neduoda lauktų vaisių. Tarkim, sėkmės formulė, kuri prigijo Vilniaus senamiesčio kavinėse ir restoranuose, Kauno centre laukto rezultato nedavė. Žvelgiant į žemėlapį – du šalia esantys didmiesčiai: kas galėtų nepavykti? Mūsų patirtis parodė, kad 100 kilometrų yra pakankamas atstumas atsirasti skirtingiems įpročiams, todėl plėtrai į Kauną ieškome geresnio kelio”, – sako T. Nemura.  

Atsiskaityti naudojant „MoQ“ šiuo metu galima beveik 1500 fizinių atsiskaitymo vietų ir per 95% lietuviškų interneto parduotuvių bei savitarnos svetainių. Kas ketvirtam mokėjimui telefonu pirkėjai naudoja ryšio operatorių suteiktą atidėtą mokėjimą, kuris vėliau pridedamas prie sąskaitos už ryšį.

2019-ųjų metų inovacijų festivalyje LOGIN 2019 vykusiuose interneto apdovanojimuose „MoQ“ tapo trijų nominacijų nugalėtoja: geriausios programėlės, „Metų startuolio“ ir „Metų inovacijos“. „MoQ“ taip pat triumfavo ir skaitmeninio turinio konkurse „Naujasis knygnešys“, kuriame buvo geriausiai įvertinta „Verslo ir komercijos“ nominacijoje.