- 2020-06-16
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Naujienos
Nikolajaus Storonskio vadovaujamas finansinis startuolis „Revolut“ padarė rimtų pokyčių operacijose su kriptovaliutomis. Kaip žinoma, fintech įmonė palaikė bitkoinus, „Bitcoin Cash“, XRP, „Ethereum“ ir „Litecoin“. Internetinis bankas „Revolut“ atnaujino paslaugų teikimo sąlygas, suteikdamas savo klientams jiems vadinamąją „naudingą teisę“:
Jūs turėsite teises į finansinę vertę bet kurios kriptovaliutos, kurią mes Jums perkame. Saugosime ją Jūsų vardu ir Jūs turėsite į ją teises. Tai reiškia, kad galite mums pranešti kada ją parduoti ar perskaičiuoti (atsižvelgiant į galiojančias sąlygas). Jūs visiškai kontroliuojate savo kriptovaliutą, o mes veiksime tik laikydamiesi nurodymų, kuriuos mums pateikėte. Svarbu: negalėsite visiškai savarankiškai sudaryti sandorių, – rašoma atnaujintose sąlygose.
Naujosios „teisėtos teisės“ turi apribojimą: kriptovaliutos savininkas gali pervesti kriptovaliutą programėlėje tik kitam „Revolut“ klientui, tai reiškia, kad faktinės pardavėjo nuosavybės teisės atitinkamai sumai perleidžiamos pirkėjui. Taip pat ši paslauga neapima valiutos konvertavimo bet kam, kas nėra „Revolut“ klientai.
Be to, siuntėjas nebegali sumokėti kriptovaliutą naudodamas savo „Revolut“ kortelę. Pasirodo, skaitmeninis turtas yra visiškai užrakintas programėlėje. Nepaisant to, kad „Revolut“ pristato save kaip skaitmeninę alternatyvą bankui, klientams priminė, jog kriptovaliutos jų sąskaitose nėra panašios į elektroninius pinigus todėl nėra reguliuojami FCA Didžiojoje Britanijoje ir neapsaugoti finansinių paslaugų kompensacijų schemos pagalba.
Taigi, „Revolut“ turi elektroninių pinigų licenciją, tačiau įmonė banko licencijos neturi, nors Didžiojoje Britanijoje ji dirba penkerius metus.
Anksčiau žiniasklaidoje buvo pranešta, kad startuolis „Revolut“ sumažino darbuotojų skaičių – nesilaikant įstatymų buvo atleista daugiau kaip 50 žmonių. Koronaviruso pandemijos metu daugelis jų liko svetimoje šalyje be galimybės dirbti ir gauti medicininę pagalbą.
Kaip rašo „Wired“, dėl „Revolut“ vadovo veiklos nukentėjo daugiau nei 50 startuolio darbuotojų Lenkijoje ir Portugalijoje. Atkreipkite dėmesį, kad lenkų biuras, esantis Krokuvoje, yra didžiausias įmonėje, nors pagrindinė būstinė įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje.