Rusai rekordiškai sumažino išlaidas

Rusai rekordiškai sumažino vartotojimo išlaidas per šešis 2020 m. mėnesius įvykus koronaviruso pandemijai, rašo laikraštis „Izvestija“, remdamasis tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo „FinExpertiza“ tyrimu.

Rusijos piliečių išlaidos vidutiniškai sumažėjo 11,5 tūkstančio rublių. Pritaikius infliaciją, mėnesio išlaidos susitraukė 10%. Šis sumažėjimas yra didžiausias nuo 2006 m., per pastaruosius 13 metų išlaidos nuo sausio iki liepos tik didėjo.

Maskva tapo išlaidų mažinimo lydere: sostinės gyventojai išleido 41 tūkstančiais rublių mažiau.

Namų ūkio išlaidų dinamikai įtakos turėjo kasdienių išlaidų sumažėjimas dėl savizoliacijos. Rusai sutaupė transporto, drabužių sąskaita, taip pat neišleido pinigų restoranams ir pramogoms. Tuo pat metu išaugo išlaidos maistui, vaistams, alkoholiui, taip pat padidėjo pirkimai internetiniuose kino teatruose.

Analitikų vertinimu, Rusijos piliečiai taupymui skyrė 7,6 proc. savo pajamų, palyginti su 1,6 proc. prieš metus. Rusijos bankas išsiaiškino, kad tuo pat metu išaugo ir žmonių, kurie turi grąžinti daugiau nei vieną paskolą, skaičius. 2020 m. balandžio 1 d. 42 milijonai rusų turėjo bent vieną paskolą arba kreditą iš mikrofinansų organizacijos (MFO). Per šešis mėnesius nuo paskutinio vertinimo (2019 m. Spalio 1 d.) skolininkų skaičius padidėjo 2,7%, arba 1,1 milijonu žmonių.

Maždaug trečdalis skolininkų (30,4 proc.) gali būti laikomi įklimpusiais į skolas: jie turi ne vieną, o kelias paskolas ar kreditus. Tai yra 12,8 milijono rusų, kuriems tenka 54% bendros paskolų sumos.