- 2020-07-27
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Tikrai ne stebuklingi užkeikimai gali atimti iš jūsų namus, palikti tuščias kišenes ir tuo pačiu sugadinti santykius su artimaisiais. Tai gali padaryti neteisingas požiūris į gyvenimą ir finansus.
1. Kam skaityti sutartį, jos visos standartinės. Aš pasirašau!
Perskaityti sutartis nuo pradžios iki pabaigos yra dar naudingiau, nei valyti dantis. Nes jei vieną kartą ignoruosite dantų šepetėlį, nieko neatsitiks. Bet viena neskaityta sutartis gali palikti jus be pinigų ir būsto.
Negalima lengvai vertinti dokumentų. Argumentai „aš nežinojau“ ir „neskaičiau“ net pradinėje mokykloje nelaikomi įtikinamais. Pasirašyti sutartį reiškia, kad jūs perskaitėte sąlygas ir sutinkate su jomis, net jei taip nėra.
Todėl būkite pasirengę, kad vieną dieną suklupsite dėl nepalankių paskolos sąlygų, paslėptų mokesčių ar įsipareigojimų, kurių nesugebate įvykdyti. Arba pamirškite frazę apie standartines sutartis.
2. Kaip galima sutaupyti pinigų ir sudaryti biudžetą, jei atlyginimas yra 400€!
Beveik po kiekvienu straipsniu apie taupymo rasite komentatorių, kurie klausia, kaip ir kodėl reikėtų taupyti, jei jie neturi pakankamai pajamų net būtiniausiems dalykams. Tačiau jei žmogus, gaunantis dideles pajamas, vis dar gali sau leisti įvairių norų, mažas atlyginimas tiesiog įpareigoja būti išmintingiems dėl išlaidų.
Gyvenimas taupant atrodo sunkus ir nuobodus, tačiau jei pinigų visada trūksta, to taip pat negalima vadinti amžinomis atostogomis. Taigi jūs turite dirbti dviem frontais: sekti finansus ir didinti pajamas.
3. Tik 1 euras, ar tai pinigai!
1 € tikrai nėra ta suma, kuri visiškai sužlugdytų jūsų biudžetą. Bet jei pasakote šią frazę dažniau nei kartą per mėnesį, verta apsvarstyti savo požiūrį į finansus.
4. Kokia dar vedybų sutartis? Mes mylime vienas kitą!
Šiandien jūs įsimylėję ir esate jautrūs vienas kito troškimams, tačiau skyrybų metu viskas pasikeis. Todėl, jei jums pavyko ką nors sutaupyti prieš einant į registro įstaigą, eikite pas advokatą ir sudarykite vedybinę sutartį.
Galų gale, jei mylite, jau šiame etape bus aišku, kokie esate sąžiningi dalijantis turtą ir ar atsižvelgiate į vienas kito interesus. Taigi preliminarus susitarimas apsaugos jus nuo pinigų praradimo ir netinkamo partnerio pasirinkimo.
5. Sutvarkykime buto dokumentus mano pensininkei motinai, kad mokėtume mažiau mokesčių
Jūsų jauna šeima ilgą laiką taupė pinigus, abiejų pusių tėvai jums finansiškai padėjo, jūs perkate butą. Ir tada skamba ši lemtinga frazė, kuri yra paskatinta rūpesčiu dėl pinigųs. Skamba logiškai, galų gale šį butą paveldės sutuoktinė.
Šioje schemoje yra per daug spąstų, kad sutiktumėt su ja. Pavyzdžiui, negalite parduoti buto, nes jis nepriklauso jums. Paveldėjimo padėtis taip pat nevienareikšmė: jos vyras ir kiti vaikai gali pretenduoti motinos turtą, o tikrieji būsto savininkai gali gauti tik dalelę turto.
Skyrybų atveju butas nepatenka į dalijamą turtą: juk jis Jums nepriklauso. Istorija žino apie atvejų, kai vienam sutuoktiniui pavyko nusipirkti butą už kito priešvedybines santaupas ir įregistruoti butą savo motinos vardu. Taigi, laikykite savo daiktus arti savęs.
6. Kam testamentas? Šeima juk, mes viską pasidalinsime sąžiningai
neteisingai vertinančių vedybų sutartis asmenų frazė. Jūs ir jūsų broliai bei seserys gyvenate visiškoje santarvėje ir tikite, kad viskas bus taip, kaip norėjo jūsų mama: butas tam, kuris jau gyvena jame, garažas ir vasarnamis kitam, o trečiasis į nieką nepretenduoja, nes jam tėvai nupirko atskirą namą.
Žodiniai susitarimai yra tokie blogi, nes juos lengva sulaužyti. Didelė tikimybė, kad turtas turės būti padalytas į lygias dalis pagal įpėdinių skaičių, ir niekas neatsižvelgs į tai, kam ir kiek pinigų buvo duota iš anksto ir kaip buvo paskirstyta.
Raštu išreikšta valia reikalinga ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tarkime, kad esate vedęs, jūs turite dalį savo tėvų buto. Mirus, jūsų sutuoktinė galės reikalauti dalies šio būsto dalies. Net jei jus supa padorūs žmonės, jūsų tėvai vis tiek turės nervintis. Vargu ar to norėtumėt.
7. Tik pamanyk, paskola dvejiems metams, bet aš dabar gausiu naują „iPhone“
Skolinimas yra naudinga priemonė, jei naudojama protingai. Pavyzdžiui, jūsų šaldytuvas sugedęs. Šiuo metu jums to tikrai reikia, kitaip turėsite valgyti bet ką. Tokiu atveju skolintis yra tikslinga.
Naujausias telefono modelis netaikomas tokioms būtinoms išlaidoms, ypač jei kišenėje turite priešpaskutinį. Be to, svarbu nuspręsti: ar jums to reikia dėl kažkokio ypatingo funkcionalumo, ar dėl to, kad jis yra naujas? Paprastai su statuso daiktais reikia elgtis atsargiai: jie vis tiek nepadaro jūsų savu privilegijuotoje grupėje, jei perkate juos kreditine tvarka.
8. Mes juk draugai, duok man sąskaitą, moku už visus
Tai, kas gerai Holivudo filmuose, ne visada veikia gyvenime. Bare, apsvaigus nuo alkoholio, jaučiatės šauniai ir dosniai, o rytoj iš tų pačių draugų pasiskolinsite duonos. Prieš demonstruodami savo vertę, suderinkite norus su realybe.
9. Grąžinsi, kai galėsi
Skolos yra slidi tema, nes neaišku, kaip susitarti dėl grąžinimo, kad ir toliau būtumėte laikomi geru draugu ir giminaičiu, o ne klastingu apgaviku.
Nepaisant to, jei pinigus imantis asmuo nenurodo grąžinimo laikotarpio, darykite tai patys. Už dideles sumas paprašykite skolos raštelio. Tai normalu, nes asmuo atvyko pas jus, o ne į banką, kur paprašytų daugiau garantijų.
10. Kad prieš žmones nebūtų gėdos
Jūs tikrai girdėjote tas baisias istorijas apie neturtingas šeimas, kuomet abiturientai susimetė po 100 eurų išleistuvių pokyliui, arba už vestuvių biudžetą buvo įmanoma nusipirkti namą ežero pakrantėje, arba tėvai mėnesius badavo norėdami nupirkti kažkokį statusą pabrėžiantį daiktą savo vaikui.
Išlaidų netinkamumas čia akivaizdus, tačiau yra ir mažiau akivaizdžių dalykų, kuriems visiškai nereikia išleisti apvalių sumų. Ne gėda gyventi pagal savo galimybes, o tai, ką žmonės galvoja, jau yra jų problema.
11. Aš nesu skandalistas, tegul lieka ant jo sąžinės
Jus reguliariai apgaudinėja pardavėjai, ne kartą pardavė nekokybiškas prekes, buvote apgauti sudarant sutartis ir esate pasirengęs tai ištverti toliau. Jums tiesiog nepatinka ginčytis ir tai yra nenaudinga. O vietoj brokuoto televizoriaus tiesiog nusipirksite naują.
Šis pasyvus požiūris neabejotinai verčia prarasti pinigus ir tikėjimą teisingumu. Žmonės, kurie pažeidžia jūsų teises, neturi sąžinės, o jūs turėtumėte išmokti ginti savo interesus. Galų gale televizoriui gali būti grąžintas pagal garantiją, o kasininkei gali būti parodyta klaida.
12. Mes gyvename vieną kartą!
Taupote pradiniam įnašui už butą ir jau priartėjote prie reikiamos sumos, tačiau atsipalaiduojate ir išleidžiate santaupas žaidimų konsolei, telefonui ir atostogoms. Kadangi būstas yra ilgalaikis taupymo ir hipotekos tikslas, o apsipirkimo džiaugsmu galima mėgautis čia ir dabar.
Niuansas yra tas, kad gyvenimas, nors ir vienas, yra ilgas (jei jums pasisekė) ir nenuspėjamas. Ir jei dabar negalvojate apie tai, kaip gyvensite po 20 metų, tai vėliau gali būti labai liūdna.
13. Taip, atlyginimas mažas, užtai ramu
Jums siūloma paaukštinimas, tačiau nesutinkate: reikia daugiau dirbti naujoje vietoje, atsakomybė didesnė. Juk negalite uždirbti visų pinigų.
Atsisakydami pasiūlymų uždirbti daugiau, jūs ne tik tūpčiojate vietoje, bet ir prarasite pinigus, nes infliacija juos nuvertina. Jei nieko nedarysite, jūsų atlyginimas greitai nebus pakankamas išlaikyti gyvenimo būdą, prie kurio esate įpratę.