- 2020-01-29
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Bankai ir Bendrovės
Tarpusavio skolinimo platforma „FinBee“ praėjusiais metais toliau didino suteiktų paskolų portfelio apimtis ir į paskolas investuojančių vartotojų skaičių. „FinBee“ iš viso pernai gyventojams ir juridiniams asmenims suteikė beveik 11 mln. eurų paskolų – 33 proc. daugiau nei 2018 metais. Be to, bendrovė ne tik sėkmingai didino verslui suteikiamų paskolų skaičių, kuris pernai išaugo 46 proc., bet ir pradėjo veikti pelningai.
Iš viso per „FinBee“ platformą praėjusiais metais buvo suteikta daugiau kaip 3500 paskolų, iš jų 357 – verslo įmonėms. Bendra verslui suteiktų paskolų suma siekė beveik 3,4 mln. eurų – 67 proc. daugiau nei 2018 metais. Sulaukta 90 proc. daugiau įmonių paraiškų dėl paskolų nei 2018 metais.
„Ekonomikai augant, verslo skolinimosi poreikis ir toliau didėja. Tuo metu fiziniai asmenys siekdami patenkinti savo vartojimo poreikius aktyviai domisi tarpusavio skolinimosi platformų suteikiamomis galimybėmis – pastebimai išaugo kreditų refinansavimui skirtų paskolų dalis. Ji sudarė maždaug penktadalį visų paskolų. Tai rodo, kad gyventojai tampa atsakingesni ir ieško galimybių sumažinti savo finansinę naštą“, – sako tarpusavio skolinimo platformos „FinBee“ vadovas Darius Noreika.
Anot D. Noreikos, tai, kad bendrovė praėjus ketveriems metams nuo veiklos pradžios tapo pelninga, taip pat yra itin svarbus pasiekimas. Pasak „FinBee“ vadovo, tai – įrodymas, kad įmonės veiklos modelis yra tvarus, o veikdama pelningai platforma turės galimybę dar labiau susikoncentruoti į paskolų teikimą ir į tai, kad investuojantys klientai ir toliau galėtų uždirbti dviženklę grąžą.
„FinBee“ duomenimis, pernai ženkliai išaugo ir investuojančių į paskolas klientų skaičius. Lyginant su 2018 metais, jis šoktelėjo 32 proc. Vidutinis vieno asmens į paskolas investuotos sumos dydis siekė 2100 eurų. Į paskolas verslui vidutiniškai buvo investuojama 900 eurų – 34 proc. daugiau nei užpernai.
„Pastebime, kad investuotojams patraukliausios yra nedidelės ir mažos trukmės paskolos. Vis tik, kalbant apie investicinę grąža ir su tuo susijusius pasirinkimus, platformos vartotojai naudoja labai skirtingas investavimo strategijas. Vieni yra linkę investuoti į žemos rizikos paskolas su žemesnėmis palūkanomis, tačiau labai mažais paskolų grąžinimo vėlavimais. Kiti gi, tikėdamiesi gerų skolų išieškojimo rezultatų bei galimybės papildomai užsidirbti iš vėlavimo palūkanų, renkasi didesnio rizikingumo paskolas su aukštesnėmis palūkanomis ir potencialiai didesniais vėlavimais“, – pažymi D. Noreika.
Jo teigimu, šiemet „FinBee“ verslui planuoja suteikti 50 proc., o fiziniams asmenims – 15 proc. daugiau paskolų.
Prognozuodamas šiuos metus platformos „FinBee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius pažymi, kad naują proveržį galėtų lemti galimybė į paskolas investuoti verslui. Anot jo, labai tikėtina, kad jau šiemet juridiniams asmenims Lietuvoje bus leista investuoti į fizinių asmenų paskolas per tarpusavio skolinimosi platformas. Pastarosioms tai suteiktų priėjimą prie institucinių lėšų ir sudarytų galimybes didinti likvidumą bei kurti didesnę vertę visiems investuotojams.
„Taip pat svarbus žingsnis būtų ES šalyse veikiančių sutelktinio finansavimo platformų reglamentavimo suvienodinimas. Šiuo metu Europos Komisijoje kaip tik kuriamas reglamentas, kuris nustatys vienodas sąlygas visoms ES veikiančioms sutelktinio finansavimo platformoms ir atvers galimybes joms veikti visos Bendrijos mastu. Skirtingas reglamentavimas atskirose šalyse labai apriboja sutelkto finansavimo platformų plėtros galimybes, todėl įsigaliojus reglamentui atsivertų ir naujos augimo galimybės“, – sako A. Griškevičius.
Iš viso nuo veiklos pradžios „FinBee“ gyventojams ir verslui jau išdavė 29 mln. eurų paskolų. Platforma turi daugiau nei 50 tūkst. registruotų vartotojų, iš kurių pernai aktyviai investavo arba skolinosi beveik 9 tūkst.