Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Ekspertas: „Tesla“ akcijos yra didžiausias „kortų namelis“

Ekspertas: „Tesla“ akcijos yra didžiausias „kortų namelis“

Pasak „New Constructs“ generalinio direktoriaus Davido Trainerio, „Tesla“ akcijos šiandien yra pervertintos, rašo „Business Insider“.

Interviu CNBC laidai „Trading Nation“ jis sakė: „Mes manome, kad tai yra vienas didžiausių kortų namelių, kuris bet kurią akimirką gali sugriūti“.

Jo teiginys neatrodo toks nepagrįstas, ypač turint omenyje tai, kad Elono Musko bendrovės akcijų kaina nuo metų pradžios išaugo beveik 800 proc.

Prisiminkime praėjusios savaitės įvykius: „Tesla“ akcijos buvo nepastovios dėl daugybės įvykių, įskaitant platų aukštųjų technologijų bendrovių išpardavimą ir didžiausio bendrovės akcininko dalies sumažėjimą.

D. Traineris perspėja: „Kad ir ką planuotų daryti „Tesla “ – per ateinančius 10 metų pagaminti 30 milijonų elektromobilių, pradėti draudimo verslą, gauti tokį patį aukštą ir stabilų pelną kaip „Toyota“, bendrovės akcijų kaina vis dar remiasi lūkesčiais, kad pelno bus daugiau ir daugiau“.

Pask eksperto, šiuo metu esant vidutinei 57 000 USD pardavimo kainai už elektrinę transporto priemonę ir darant prielaidą, kad iki 2030 m. jų parduos 10,9 milijono vienetų, „Tesla“ rinkos dalis seiks tik 42%. Dabar „Tesla“ vetybiniais popieriais prekiaujama su numatoma 159 kartus didesne akcijų kaina.

Praėjusį savaitę Musko kompanijai prasidėjo bėdos: penktadienį jos akcijos buvo uždarytos 7% žemiau. Tai buvo ketvirta diena iš eilės, įskaitant 9% kritimą ketvirtadienį dėl bendro išpardavimo technologijų sektoriuje, o „Tesla“ akcijos vertė trečiadienį sumažėjo 6% po to, kai didžiausias jų turėtojas Baillie Giffordas pareiškė, kad sumažino savo dalį dėl vidaus taisyklių, ribojančių vienos akcijos svorį klientų portfeliuose. Ir galiausiai, liūdniausias „Tesla“ dalykas yra S&P 500 indeksas, kuris nepaisant lūkesčių, neįtraukė įmonės į savo sąrašą.

Kalbėdamas apie neseniai įvykusį bendrovės akcijų padalijimą Davidas Traineris teigė, kad tai kelia tam tikrą pavojų naujiems investuotojams, kurie perka akcijas, nes „tai yra ne kas kita, kaip būdas privilioti nieko neįtariančius ir mažiausiai rafinuotus prekybininkus vaikytis akcijų, o ne tikra strategija“.

Nors jis apskritai džiaugiasi, kad Muskas išpopuliarino savo elektromobilius, silpni kompanijos funfamentalūs rodikliai nereiškia, kad „Tesla“ akcijos turėtų būti tokios pat populiarios.

Tuo pačiu metu pati „Tesla“ nepatenka į dešimtuką pagal rinkos dalį ar automobilių pardavimą Europoje.

„Manau, kad iš tikrųjų kalbame apie tai, kas yra arčiau 50 USD, o ne 500 USD, kaip tikroji akcijų vertė“, – sakė ekspertas.