Kaip suprasti, ar akcija parduotuvėje yra tikrai naudinga?

Norėdami neužkibti ant prekybininkų jauko, turite skaičiuoti, skaityti ir stebėti kainas.

Patikrinkite prekių galiojimo laiką

Kartais akcija parduotuvėje yra būdas greitai parduoti pasenusias prekes. Tame nėra nieko blogo. Priešingai, jūs perkate vis dar tinkamą naudoti produktą už mažą kainą, o prekybos centras išvengia nuostolių.

Tačiau yra faktorių, galinčių paneigti sutaupymo naudą:

  • Pakuotė per didelė. Jūs tiesiog neturėsite laiko suvalgyti ar sunaudoti visų prekių, kol jos netaps netinkamos.
  • Iki galiojimo pabaigos liko per mažai laiko. Jei pasibaigs jo galiojimo laikas rytoj, jūs negalėsite laiku suvartoti produkto.
  • Netinkamos laikymo sąlygos. Tinkamumo laikas nustatomas atsižvelgiant į optimalią temperatūrą, drėgmę, apšvietimą. Neįvykdžius sąlygų, prekės gali sugesti iki galiojimo laiko pabaigos.

Todėl pagalvokite, ar turėsite laiko suvartoti produktą ir būkite pasiruošę nemaloniems netikėtumams. Galite grąžinti sugadintą gaminį, jei įsigijote jau netinkamą vartoti, nes tokius pardavinėti draudžia įstatymai.

Jei su produktu viskas tvarkoje ir manote, kad jums pavyks jį suvalgyti ar panaudoti iki galiojimo laiko pabaigos, akcija verta dėmesio.

Tinkamai įvertinkite savo jėgas

Drabužių ir avalynės parduotuvėse jau seniai buvo naudojamos akcijos „trys už dviejų kainą“. Tačiau bėgant metams skaičiai reklamo je auga ir jau galite rasti pasiūlymų „šeši už trijų kainą“.

Iš pirmo žvilgsnio akcija atrodo naudinga. Taip ir bus, jei jus sužavės parduotuvės asortimentas ir lengvai išsirinksite šešis idealius, maždaug tokios pačios kainos, daiktus. Priešingu atveju negalėsite sutaupyti.

Įprasta istorija: rasite puikias kelnes ir marškinėlius, o daugiau jums niekas nepatinka. Tačiau reklama neleidžia jums tiesiog išeiti iš parduotuvės ir jūs sukate ratus prekybos salėje ieškodami kažko, kad užbaigtumėte produktų skaičių, kad gautumėte nuolaidą. Dėl to jūs perkate jums patinkančius daiktus už visą kainą, o kaip dovaną už akcijinę sumą gaunate tai, į ką kitoje situacijoje nebūtumėte atkreipę dėmesio.

Jūs neišleidote per daug, bet užpildėte spintą nenaudingais daiktais – neatrodo taip jau naudinga.

Su maisto produktais idėja nusipirkti „tris už dviejų kainą“ pirmiausia susijusi su tinkamumo vartoti terminu. Jei Jūs turite laiko suvalgyti ar išnaudoti pirkinį – puiku. Jei ne, tada nauda abejotina. Pvz., gera idėja yra nusipirkti du šviežius jogurtus už vieno kainą. Tačiau gauti penkias pakuotes kepimo sodos už trijų kainą, jei ją naudosite tik Užgavėnių blynams kepti, jau yra abejotina.

Taigi, jei kiekvienas iš pirkinių yra reikalingas, svarbus ir mielas širdžiai, akcija yra verta dėmesio. Be to, galima su kuo nors susitarti ir įsigyti šešis (arba tiek, kiek reikalaujama pagal akcijos sąlygas) daiktus per vieną čekį, o išlaidas paskirstyti dviem ar trims žmonėms.

Patikrinkite analogų kainą

Šis metodas neveikia su drabužiais arba tais atvejais, kai jums reikia konkretaus produkto iš tam tikros įmonės. Bet jis tinka tais atvejais, kai jus domina tik produkto savybės.

Tarkime, kad lentynoje stovi konservų dėžutė, verta 1€ su 10% nuolaida, o šalia jos – tokios pat kokybės, bet už 85 centus. Antrąjį bus naudingiau nusipirkti net be jokių nuolaidų. Kuo brangesnis produktas, tuo naudingiau patikrinti analogus.

Jei nėra analogų pigiau, akcija ko gero verta pasinaudoti.

Patikrinkite kainą prieš nuolaidą

Dažnai atsitinka, kad parduotuvės sukuria nuolaidų iliuziją, kad sužadintų pirkėjų susidomėjimą ir tuo pačiu uždirba šiek tiek daugiau. Šiandien prekės parduodamos su 50% nuolaida už 1 eurą, o vakar kainavo 2€. Be čia gali būti vienas niuansas: užvakar prekė būtų atsiėjusi 70 centų rublių be jokios nuolaidos.

Internetinėse parduotuvėse kainų pokyčius galima stebėti naudojant specialius plėtinius. Tai padaryti fizinėse parduotuvėse yra sunkiau: kasdien neisite į tą pačią parduotuvę, norėdami stebėti kainų dinamiką.

Kartais nereikia kasti giliai – tiesiog pirštu pakelkite kainos etiketę ir galbūt pamatysite seną.

Jei mes kalbame apie daugiau ar mažiau didelę drabužių ar avalynės parduotuvę, tas pats internetas ateis į pagalbą Nueikite į svetainę ir pamatysite kainas. Trečiųjų šalių svetainėse ieškokite konkretaus produkto apžvalgų – ten žmonės dažnai rašo, ką ir už kiek nusipirko.

Elektronikai, kosmetikai ir kitoms prekėms naudokite kainų agregatorius, tokius kaip „kainos.lt“, „Pricer.lt“ ir pan.

Taigi, jei anksčiau kaina buvo didesnė, ir ne tik vakar, bet ir apskritai, tuomet akcija gali būti naudinga.

Atidžiai perskaitykite informaciją ant kainų etiketės

Dažnai atsitinka, kad kaina, nurodyta didelėmis raidėmis, nėra skirta visiems. Norėdami už tokią sumą įsigyti produktą, turite laikytis papildomų sąlygų: turėti parduotuvės kortelę, pasiimti susijusias prekes. O vidutinio pirkėjo kaina užrašyta mažu šriftu etiketės kampe ir gali būti bauginanti.

Pavyzdžiui, elektronikos parduotuvė vilioja klientus maža naujo išmaniojo telefono kaina. Bet paaiškėja, kad ji taikoma, jei perkate ausines, kurios kainuoja 90% nuolaidos sumos. Tiems, kuriems reikia ausinių, akcija yra naudinga. Tuo tarpu likusieji turės arba sumokėti visą kainą, arba nusipirkti nereikalingas ausines ir galiausiai sutaupyti nedidelę sumą.

Esmė: jei turite parduotuvės korptelę ar jums reikia susijusių produktų, reklama verta dėmesio.

Vertinkite kainas už svorį, o ne už pakuotę

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kuo didesnė pakuotė, tuo naudingiau pirkti produktą. Bet net ir be jokių akcijų, kartais paaiškėja, kad taip nėra.

Tarkime, kad atėjai į kosmetikos parduotuvę nusipirkti kremo. Jis tiekiamas 15, 30 ir 50 ml indeliuose. 30 ml skardinė kainuoja 1.24 eurų, 50 ml – 2.1€, o 15 ml skardinė turi nuolaidą ir kainuos 0.6€.

Perskaičiuokime viską gramais:

  • 1 g kaina 15 ml indelyje = 0.600 ÷ 15 = 0.04 cnt.
  • 1 g kaina 30 ml indelyje = 1.24 ÷ 30 = 0.041 centai.
  • 1 g kaina 50 ml indelyje= 2.1 ÷ 50 = 0.042 centai.

Akivaizdu, kad iš pateiktų variantų bus pigiau. Be to, yra ir paslėpta nemateriali nauda: kuo mažesnis indelis, tuo jis higieniškesnis. Tokiu būdu produktas greičiau baigiasi, o bakterijos turi mažiau laiko daugintis.

Lietuvoje gana masiškai bandoma supainioti prikėjus gaminant įvairaus dydžio pakuotes. Anksčiau buvo įprasta praktika šokolodo plyteles gaminti 100g, pieno pakuote 1l ir t.t. Tačiau pastaraisiais metais gamintojai pradėjo atsisakyti tokios praktikos ir dabar rasite pieną 0.9l, 0.8l, 0.7l ir kitokiose talpose, o šokolado galite rinktis 70g, 90g ir t.t.

Laimei to ėmėsi vyriausybė ir dabar įstatymas įpareigoja maisto produktų kainas nurodyti ne tik už pakuotę, bet ir už kilogramą. Tiesa, pastaroji visuomet nurodyta kamputyje mažu šriftu, tačiau verta pasitengti ją įžiūrėti.

Taigi, akcija bus naudinga ne tik pardavėjui tik tuo atveju, jei vienas gramas arba kilogramas produkto yra pigesnis nei kito tūrio pakuotėse.