Investuotojas pasiūlė kiekvieną amerikietį padaryti milijonieriumi

Rizikos fondo „Pershing Square“ pirmininkas Bilas Ekmanas, kurio turtas, pasak „Forbes Real-Time“, vertinamas 2 mlrd. dolerių, sugalvojo, kaip atsikratyti nelygybės problemos Jungtinėse Valstijose. Jo idėja pateikta organizacijos ataskaitoje už pirmąjį 2020 m. pusmetį.

Milijardierius mano, kad didėjantys turtingųjų ir vargšų amerikiečių skirtumai kelia grėsmę kapitalizmui JAV. Jo nuomone, ši sistema, nepaisant visų trūkumų, yra geriausiai tinkanti „maksimaliai padidinti ekonominį pyragą“.

Siekiant sustiprinti kapitalizmą, Ekmanas pasiūlė iš JAV iždo kiekvienam gimusiam piliečiui pervesti 6750 USD į indekso fondų krepšelį. Jei išlik dabartinis gimstamumas, valdžios institucijoms tai kainuos 26 milijardus dolerių per metus.

Tuo pačiu metu, sako verslininkas, žmogus galės gauti lėšas tik išėjęs į pensiją. Ekmanas apskaičiavo, kad atsižvelgiant į vidutinę 8% per metus kapitalo grąžą, per 65 metus kiekvienas amerikietis turės 1 mln. dolerių santaupų.

„Be pagalbos visiems amerikiečiams padidinti turtą išėjus į pensiją, tokios taupymo sąskaitos padės padidins gyventojų finansinį raštingumą”, – įsitikinęs verslininkas.

Ekmanas Volstrite dažnai kritikuojamas dėl pernelyg ekcentriško akcijų pasirinkimo. Tačiau krizė koronaviruso pandemijos metu parodė, jo, kaip investuotojo ir „Pershing Square“ generalinio direktoriaus, strategija veikia. Ji remiasi „pigių“, bet patikimų įmonių pasirinkimu. Milijardierius įvertina jų galimybes ir perka didelius vertybinių popierių paketus su konkrečiu nesėkmių priežasčių pašalinimo planu. Jį įgyvendinus, paketai parduodami ir fondas uždirba perteklinį pelną.

Pandemijos įkarštyje Ekmanas tarp kitų nusipirko „dugne“ buvusių „Berkshire Hathaway“, viešbučių tinklo „Hilton“, mažmeninės prekybos įmonės „Lowe“ ir kavinių tinklo „Starbucks“ akcijų. Šios investicijos padėjo verslininkui per pirmąjį 2020 m. ketvirtį padidinti „Pershing Square“ portfelio vertę 20 mln.