JAV intensyvina kovą su pinigų plovimu per kriptovaliutų kompanijas

Jungtinių Valstijų iždo departamento finansinių nusikaltimų vykdymo užtikrinimo tinklo „FinCEN“ direktorius Kennethas Blanco pareiškė, kad valdžia ketina priversti įmones, organizuojančias prekybą kriptovaliutomis ir kriptovaliutų piniginių paslaugas, griežtai laikytis kovos su pinigų plovimu taisyklių.

Pagal vieną iš šių taisyklių reikalaujama, kad kriptovaliutų keityklos patikrintų klientų tapatybę, nustatytų didesnių kaip 3000 USD lėšų pervedimų šalis ir naudos gavėjus bei šią informaciją perduotų kitoms sandorio šalims.

Tai nėra nauja – šį reikalavimą „FinCEN“ įvedė 1996 m., o nuo 2013 m. kovo mėn. išplėtė jos poveikį kriptovaliutų platformoms. Anot „FinCEN“ direktoriaus, šios taisyklės laikymosi tikrinimas atliekamas nuo 2014 m. ir su tai siejama daugiausiai pastabų skaitmeninę valiutą naudojančių įmonių veiklai.

Kriptovaliutų srityje „FinCEN“ veiksmai kelia nerimą, nes tokios bendrovės mano, kad skaitmeninės valiutos pagal įstatymus nėra pinigai, todėl šios taisyklės joms negali būti taikomos. Be to, daugumoje šalių šiuo metu nėra jokio kriptovaliutos reguliavimo.