Kas Lietuvoje teikia greitąsias paskolas?

Lietuvoje greitąsias paskolas teikia specializuotos vartojimo kredito bendrovės, tačiau neatmetama galimybė skolintis internetu ir iš bankų. Tiesa, komerciniuose bankuose paskolų palūkanos būna daug mažesnės, bet internetu skolintis galima ne visados. Tuo labiau, kad net ne visi Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai suteikia tokią galimybę. Kalbant apie vartojimo kredito bendroves, reikėtų pastebėti, kad būtent jos susilaukia daugiausia dėmesio tarp ieškančių smulkesnių paskolų. Net ir didesnės palūkanos nelabai atbaido vartotojus nuo galimybės skolintis nuotoliniu būdu. Internetinės paskolų bendrovės leidžia gauti gana nemaža sumas, todėl vartojimo poreikiams patenkinti galima atrasti išties gerų pasiūlymų, o svarbiausia – nereikia niekur vykti.

Greitąsias paskolas Lietuvoje teikia tos įmonės, kurios yra registruojamos specialiame sąraše. Vartojimo kredito davėjų sąrašas nurodo visas įmones, kurios gali teikti vartojimo kreditus. Būtina akcentuoti, kad tame sąraše jūs galite rasti net ir tas įmones, kurios greitųjų paskolų neteikia. Tai dažniausiai būna bendrovės, kurios leidžia įsigyti kažkokias prekes ar paslaugas lizingo būdu t.y. išsimokėtinai. Juk perkant prekes lizingu, visada yra taikoma didesnė suma – palūkanos, o norint jas imti, tos bendrovės turi registruotis minėtame sąraše, nes kitu atveju jos pažeistų vartojimo kredito įstatymą.

Tarp geriausių pasirinkimų dažniausiai būna tos įmonės, kurios gali suteikti paskolą kelių metų laikotarpiui. Šiuo metu ilgiausias siūlomas terminas yra iki penkerių metų. Žinoma, tik ribotas skaičius bendrovių gali leisti sau skolinti tokias sumas ilgiems terminams. Daug įmonių vis dar teikia tik trumpalaikius kreditus. Bet, nuo naujų metų neaiškų kiek greitąsias paskolas teikiančių bendrovių apskirtai liks.

Nauji įstatymų pakeitimai ir vėl išėjo į naudą vartotojams, nes šių kreditorių veikla ir vėl yra ribojama dėl leidžiamų palūkanų. Jos vėl mažės, o ta reiškia, kad nemaža dalis bendrovių gali patirti bankrotą ar tiesiog nebegauti jokio pelno. Tokiu atveju, jos bus priverstos teikti ilgalaikius kreditus, o svarbiausia – dideles sumas, jog būtų galima kažką uždirbti iš tokios veiklos. Žinoma, kai kurios įmonės dėl pakeitimų nepergyvena – kai kurios jau dabar skolina dar geresnėmis sąlygomis nei bus reikalaujama nuo naujų metų.