Kinijos įmonė suklastojo 83 tonas aukso

Kinų naujienų agentūros „Caixin“ atliktas tyrimas atskleidė, kad stambiausias privatus aukso perdirbėjas „Wuhan Kingold Jewelrу“, įsikūręs centrinės Kinijos Chebėjaus provincijoje, mažiausiai 83 tonas suklastoto aukso panaudojo kaip užstatą 20 mlrd. juanių (2,8 mlrd. JAV dolerių) paskoloms, kurias gavo iš daugiau nei dešimties finansinių įstaigų.

Pranešama, kad suklastotas kiekis prilygsta 22% metinės aukso gamybos Kinijoje ir 4,2% valstybinių aukso atsargų, turėtų 2019 metais. Kitaip tariant, daugiau nei keturi procentai oficialių Kinijos aukso atsargų gali būti padirbtos. Klastotės buvo aptiktos vasario mėnesį, kai vienas iš „Kingold Dongguan Trust“ kreditorių nusprendė likviduoti savo užstatą skoloms padengti. Po to dar trys „Kingold“ kreditoriai atliko savo saugyklose laikomo aukso tekstus ir sužinojo, kad jis taip pat nėra tikras.

Įmonę „Kingold“ 2002 m. įkūrė Jia Zhihong, kuris kadaise valdė aukso kasyklas, priklausančias Liaudies išlaisvinimo armijai. Bendrovė savo veiklą pradėjo kaip auksą išgaunanti gamykla, susieta su Kinijos liaudies banku, tačiau vėliau, restruktūrizacijos metu atsiskyrė nuo centrinio banko. 2019 m. Rugsėjo mėn. bendrovės turtas buvo lygus 3, 3 milijardams dolerių ir jos akcijos buvo kotiruojamos „Nasdaq“ biržoje.

Tai nėra pirmas atvejis Kinijoje, kuomet kaip užstatas naudojamas netikras auksas. 2016 m. reguliavimo institucijos aptiko aukso luitus su juodu volframu centre, už kurį buvo suteikta 19 milijardų juanių (2,5 mlrd. dolerių) dydžio paskolų.