Kaip nesibarti dėl pinigų su savo antrąja puse

Kartu gyvenančių porų problemos gali būti skirtingos, tačiau jos visos sprendžiamos vienodai: skaičiavimais ir derybomis.

Jūs skirtingai vertinate pinigus

Vienas iš jūsų užaugo turtingoje šeimoje ir niekada nejuto nepritekliaus, o kitas nuo vaikystės prisimena, ką reiškia „sėdėti“ ant grikių iki atlyginimo. Dabar jūs uždirbate pakankamai ar net daug. Jūsų pusė su ramia sąžine išleidžia pinigus nebūtiniems dalykams, o jūsų širdis kraujuoja, nes juos buvo galima atidėti.

Ką daryti?

Tai yra retas atvejis, kai kompromiso variantas tikrai patenkins abi puses. Jums padės mėnesinis ir metinis biudžetas. Jame užfiksuosite visas privalomas išlaidas ir net santaupas, o tai nuramins vieną iš jūsų. Na, o antrasis galės be sąžinės graužimo išleisti pinigus, kuriuos kartu skiriate maloniems pirkiniams.

Jūsų antra pusė daug išleidžia

Jūs gaunate maždaug tiek pat, bet likus savaitei iki atlyginimo jūs vis dar turite pinigų, o jūsų partneriui lėšų visuomet trūksta.

Ką daryti?

Yra esminis skirtumas tarp situacijų, kai jūsų partneris per daug švaisto, ir kuomet jums tik atrodo, kad jis išleidžia per daug. Išlaidų apskaita padės atskirti vieną nuo kito. Stebėkite savo išlaidas bent mėnesį, ir tai taikoma abiem.

Dėl to gali paaiškėti kuriozų. Pavyzdžiui, paaiškėja, kad švaistantis partneris iš tikrųjų išleidžia daugiau, nes jis perka maisto produktus ir buitines chemines medžiagas visai šeimai.

Būtinų dalykų sąrašas kiekvienam iš jūsų yra skirtingas. Apsvarstykite tai, kai priekaištaujate savo partneriui, kad pats susitvarkote su vienu muilo gabalėliu per metus.

Jei taupymo poreikis tampa akivaizdus, ​​išlaidų sąrašas padės jums išanalizuoti išlaidas ir sužinoti, kur galite sutaupyti.

Jūsų partneris nedaug uždirba

Panašu, kad vyrai tokių pretenzijų sulaukia dažniau, tačiau moterys taip pat su tuo susiduria. Pinigų neužtenka ir vienas partneris pradeda priekaištauti kitam, kad jis nepakankamai dirba bendram labui.

Ką daryti?

Čia veikia per daug veiksnių, todėl kalbėti šiuo klausimu yra svarbiau nei skaičiuoti. Būkite realistai: ne visi gimsta uždirbti milijonus, kad ir ką sakytų motyvuojančios citatos. Be to, niekas neprivalo to daryti.

„Išlaikyti šeimą“, „siekti daugiau“ – visa tai skamba gražiai, tačiau atsiremia į asmens norus ir charakterį.

Jei jūsų antroji pusė yra patenkinta tuo, ką turite, vertinkite kitas jos savybes ir imkitės pinigų uždirbimo klausimo patys ar ieškokite kito partnerio. Bandyti perauklėti suaugusį žmogų yra nedėkingas ir beprasmis užsiėmimas. Geriau išleisk tą energiją tam, už ką tau mokama.

Jūsų partneris uždirba daug, bet nesidalija

Jūsų puselė gauna gerą atlyginimą, bet jūs gyvenate gana kukliai. Bandymai paraginti partnerį būti dosnesniu nieko neveda, o jūs turite vaikščioti su priešpaskutinio modelio išmaniuoju telefonu.

Ką daryti?

Tai vėlgi susitarimų klausimas. Tiesą sakant, jei esate suaugęs žmogus, be sunkių aplinkybių, kaip motinystės atostogos ar kažkas panašaus, niekas neprivalo jūsų išlaikyti, tai yra savanoriškas sprendimas. Kita vertus, santykiai reiškia tam tikrą išteklių, įskaitant materialius, dalijimąsi. Geriau iš anksto aptarti metodus. Tai gali būti:

  • Bendras biudžetas. Abiejų pajamos laikomos naktinėje spintelėje arba vienoje sąskaitoje, ir kiekvienas jų ima tiek, kiek reikia. Kad nesivaržytumėte, aptarkite dideles išlaidas ir pasistenkite vadovautis sveiku protu. Parengti ilgalaikį išlaidų planą yra gera mintis.
  • Dalinis biudžetas. Bendrosioms išlaidoms susimetate vienodai arba nurodykite tam tikrą pajamų dalį procentais. Likusią sumą kiekvienas leidžia savo nuožiūra.

Jūs turite maldauti partnerio pinigų

Dėl kokių nors priežasčių Jūs nedirbate. Pavyzdžiui, jūs esate vaiko priežiūros atostogose arba jūsų partneris pasakė: „sėdėk namuose, aš galiu mus išmaitinti“. Jūs vykdote savo susitarimų dalį, tačiau partneris visiškai sutelkė pinigų srautus savo rankose, o jūs turite paprašyti pinigų duonai ir čiulptukui kūdikiui, o vėliau pranešti apie pirkinius su čekiais.

Ką daryti?

Padėtis kvepia ekonominiu smurtu, todėl ginčytis čia nebėra veiksminga. Žinoma, daugelis porų metų metus gyvena tokioje situacijoje, kai vienas iš sutuoktinių nedirba ir atrodo laimingas, tačiau ne visiems tai pavyksta. Žinoma, kai planavote motinystės atostogas ar namų šeimininkės karjerą, susitarimas buvo kitoks. Dabar jūs esate visiškai priklausomoje padėtyje, iš kurios nėra lengva pabėgti.

Beprasmiška ginčytis, valdymo svirtys vis viena nėra jūsų rankose. Jei situacija jums netinka, ieškokite pajamų šaltinio, sutaupykite ir palikite partnerį.

Partneris Jums „sėdi ant sprando“

Išplėskime situaciją iš ankstesnio pavyzdžio. Jūs paprašėte savo antros pusės mesti darbą ir pažadėjote pišlaikyti. Tačiau jūsų pajamos sumažėjo, nerimaujate, kad negalėsite išmaitinti šeimos, todėl perėjote prie taupymo. Dėl to kyla kivirčai.

Ką daryti?

Praneškite, kad situacija pasikeitė, aptarkite naujas galimybes ir priimkite bendrą sprendimą. Toks pokalbis nepriverčia atrodyti nepalankiai, priešingai, leidžia išspręsti situaciją paprastai ir be praradimų. O jei ne, kam jums reikalingas žmogus, kuris nėra pasirengęs jūsų palaikyti.

Tyliai prisukdami finansinius varžtus, jūs atrodote ne kaip gelbėtojas, o skriaudėjas.

Bendrų pajamų nepakanka būtiniesiems dalykams

Jūs abu dirbate, tačiau privalomoms išlaidoms nepakanka net dviejų atlyginimų. Todėl laisvas laikas praleidžiamas bandant išsiaiškinti, kas kaltas.

Ką daryti?

Abu nervinatės ir jus traukia kaltinti partnerį, kad pašalintumėte dalį atsakomybės nuo savęs. Bet tai neturi įtakos uždarbio dydžiui. Geriau aptarkite, kaip turėtumėte elgtis. Galima:

  • sumažinti išlaidas yra realu, net jei pajamų vos pakanka;
  • pakeisti darbą;
  • susirasti kitą darbą.

Santykiuose nėra nė vieno, kuris pagal nutylėjimą turėtų prisiimti atsakomybę už šeimos išlaikymą. Ir jei jums atrodo, kad partneris nepakankamai stengiasi, atkreipkite dėmesį į tai, ką darote Jūs. Galbūt potencialas yra paslėptas šia kryptimi.

Turite skirtingus finansinius tikslus

Norite tapti gamyklų, laikraščių, laivų savininku, o jūsų antroji pusė yra pasirengusi tenkintis „komunalke“ miesto pakraštyje ir nepersitempti.

Ką daryti?

Vargu ar pavyks perdaryti žmogų. Kraštutiniu atveju jis apsimestinai įsipareigos jūsų tikslams, bet neilgam. Derybos jus vėl išgelbės, tačiau šį kartą turite bendrauti su savimi. Nuspręskite, ar esate pasirengęs pasiekti savo tikslus vienas, likti santykiuose ar bandysite rasti ideologiškai artimesnį partnerį.