- 2020-09-15
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Tai gal ir neišgelbės jūsų sielos, tačiau teigiamai paveiks piniginę.
1. Tingumas: nenoras tvarkyti savo finansų
Išlaidų ir pajamų apskaita yra visa ko raktas, o uždarbio dydis čia nėra toks svarbus. Biudžetą planuoja tiek didelė įmonė, kurios apyvarta siekia milijardus dolerių, tiek maža bendrovė. Jei tai nebus padaryta, laukia skaudžios pasekmės .
Kažkodėl žmonės mano, kad viskas jiems veikia kitaip, tačiau taip nėra. Jei nežinote, kiek išleidžiate, negalite taupyti ir racionaliai naudoti pinigų. Bet, kai pradėsite kontroliuoti finansus, jūsų gyvenimas pasikeis. Jei netikite, tiesiog raskite asmenį, kuris atsakingai vertina šį procesą, ir paklauskite, kaip jam sekasi.
2. Nesaikingumas: gyventi ne pagal savo galimybes
Dažnai dedamas lygybės ženklas tarp nesaikingumo ir apsirijimo. Bet nesaikingumą galima suvokti kaip bet kokio pertekliaus troškimą. Nežinia, kiek pražūtingai ši aistra veikia sielą, tačiau finansų srityje tai labai svarbu.
Vienas dalykas, jei perkate penkioliktą porą batų ar naują išmanųjį telefoną, nes galite tai sau leisti. Visai kas kita, kai tam skolinatės pinigus.
Kreditai ir paskolos už buities prekes ir daiktus, kurie jums tikrai nebūtini, yra pavojingi.
Ir ne tik tuo, kad jūs permokate dėl palūkanų. Įprotis gyventi iš kredito sukelia iliuziją, kad galite sau leisti tą ar kitą pirkinį – tiesiog įsigysite daiktą dabar ir grąžinsite pinigus vėliau. Gana dažnai tai lemia skolos augimą ir nėra iš ko jos grąžinti.
3. Pavydas: atrodyti, o nebūti
Socialiniai tinklai aktyviai pila vandenį ant šios nuodėmės malūno. Čia jūs užsiprenumeruojate aktoriaus ar sėkmingo verslininko pranešimus. Matai, kaip jis važiuoja šauniu automobiliu, perka firminius drabužius, naudoja brangią kosmetiką. Jums, žinoma, taip pat reikia viso to – kitaip mūsų ir užsienio žvaigždės negautų tokių didelių pinigų už reklamą „Instagram“ įrašuose.
Pavydas skatina vartojimą. Tačiau čia yra baisi tiesa: norėdamas būti panašus į stabą, turi dirbti kaip jis, o ne pirkti tuos pačius daiktus.
Jei esate paprastas biuro darbuotojas ir įsigyjate labai brangų laikrodį, kaip tas verslininkas, netapsite panašus į jį. Būsite paprastas biuro darbuotojas, turintis labai brangų laikrodį, ir praleistas galimybes, nes jūsų gyvenime tikriausiai yra svarbesnių išlaidų.
Taigi, tinkamai įvertinkite savo finansinę padėtį ir nesivaikykite paveikslėlių. Jei paimsite pinigus, kuriuos išleidžiate norėdami pasipuikuoti, ir investuojate į ką nors naudingo – išsilavinimą, sveikatą ar investicijas, tai bus daug prasmingiau.
4. Puikybė: buti pernelyg išdidžiam, kad galėtum taupyti
Senas sukčiavimo būdas (arba rinkodaros triukas, jei jums taip labiau patinka): ilgai pasakoti žmogui apie produktą, priversti jį praleisti daug laiko ir parodyti susidomėjimą, o tada įvardyti pasakišką kainą. Kartais žmonės siekia piniginės vien dėl to, kad gėdijasi pripažinti, kad šio daikto neįpiks arba jis per paprasčiausiai atrodo per brangus. Ką aplinkiniai apie tai pagalvos?
Baimindamasis atrodyti vargšu, vieni neina į paprastus prekybos centrus, kai kurie perka brangesnes prekes su ta pačia sudėtimi, bet žinomu logotipu, kiti nieko neperka su akcija, kažkas neprašo specialių pasiūlymų. Ir visi jie praranda pinigus.
Taupyti nėra gėda.
Užuot bet kokia kaina saugant finansinės nepriklausomybės demonstraciją, ją galima įgyti, įskaitant geresnius pirkimus. Taupymas gal ir nepadės praturtėti, o be jo tai dar labiau nepavyks. Tai ar verta pabloginti situaciją dėl tuštybės?
5. Pyktis: kaltinti dėl savo nesėkmių visus, išskyrus save.
Dėl finansinių problemų labai patogu kaltinti pasaulio vyriausybę, roplius, ateivius iš Marso ir pan. Juk tai gali padaryti nepakildamas nuo sofos – o kaml, juk gyvenimas kupinas neteisybės. O jei kas gyvena geriau, tai jis pavogė arba ėmė kyšius.
Bet tavo gyvenimas yra paties atsakomybė.
Būtų nesąžininga sakyti, kad norint užsidirbti pakanka noro. Žmonės gyvena skirtingomis sąlygomis. Jei gimėte sostinės milijonieriaus šeimoje, mokėtės geriausiose pasaulio švietimo įstaigose ir esate susipažinę su įtakingais žmonėmis, akivaizdu, kad turite daugiau galimybių pasisekti nei kaimo vaikinas iš neblogos šeimos.
Tačiau negalite sėsti į laiko mašiną ir gimti kitaip. Burtininkas mėlyname sraigtasparnyje neatvyks ištaisyti šios neteisybės. Laikas užaugti ir veikti tokiomis sąlygomis, kokias turite.
6. Geismas: rinktis momentinius malonumus, o ne svarbius tikslus
Tiesiogine prasme tai taip pat veikia. Apgaulė yra dažna skyrybų priežastis. Santuoka iš esmės yra ekonominė įmonė. Dažnai pora gali sau leisti aukštesnį pragyvenimo lygį nei vienas žmogus. Kartu galite sudėti savo lėšas, kad būtų lengviau sutaupyti dideliems pirkiniams, pavyzdžiui, būstui ar automobiliui. Be to, dviem žmonėms reikia vieno buto, virdulio, lygintuvo ir pan. Skiriantis padvigubėja reikalingų daiktų kiekis ir neišvengiamas kapitalo padalijimas.
Bet pagalvokime plačiau. Sunku veikti ateičiai. Pavyzdžiui, jūs kaupiate hipotekos pradiniam įnašui. Laukia daugelio metų apribojimai. Ir čia matote nuolaidą „iPhone“. Žinoma, pirkinys jus nudžiugins. Jūs net pagalvosite, kad pinigus investavote pelningai: nuolaida juk. Bet ilgalaikis buto įsigijimo tikslas atitolo nuo jūsų, o telefono vertė po keleto metų sumažės iki minimumo.
Pozicija „mes gyvename vieną kartą“ turi teisę egzistuoti. Tačiau gyvename pakankamai ilgai. Taigi verta pasirūpinti, kad tai būtų daroma patogiai. Jei turite svarbių tikslų – būstą, pensiją, išsilavinimą – neturėtumėte jų pakeisti trumpalaikiais malonumais.
7. Neviltis: priimti situaciją ir nenorėti nieko keisti
Jei esate visiškai patenkintas savo gyvenimu, galite nieko nedaryti. Niekas neprivalo palikti savo komforto zonos (juolab, kad taip sunku ten patekti) vien todėl, kad jiems nuolat gėda dėl motyvuojančių „Instagram“ įrašų. Bet jei kažkas jums nepatinka gyvenime, niekada nevėlu pabandyti tai išspręsti. Pavyzdžiui, pulkininkas Sandersas, tarptautinio amerikiečių greito maisto restoranų tinklo KFC įkūrėjas, tapo milijonieriumi po 60 metų. Virtuvės šefė Julia Child išleido knygą, sulaukė turtų ir populiarumo sulaukusi 50-ies.
Ir galų gale būtų nuodėmė atsiduoti nevilčiai, kai yra ir malonesnių nuodėmių.